додому культура Борис Щавурський написав книгу про Кип’ячку

Борис Щавурський написав книгу про Кип’ячку

1327

vlcsnap-2015-02-24-13h06m42s67У Кип’ячці Тернопільського району презентували книгу Бориса Щавурського про історію села “Кип’ячка: біографія Вітчизни”. Участь в її укладанні взяла не лише родина поета, односельці, але і мешканці  навколишніх сіл.

Невеличке село Кип’ячка має древнішу історію від обласного центру. Свого часу тут працювали гуртки “Рідна школа”, “Просвіта”, “Союз українок”, спортивне товариство “Сокіл-батько”. А ще Кип’ячка відома тим, що саме у цьому селі народились український філолог-славіст, літературознавець, мовознавець, фольклорист, письменник Кирило Студинський, дослідник історії Української революції 1917–1920 років Мирон Королишин. Сучасний поет і публіцист Борис Щавурський теж народився у Кип’ячці. Перетнувши п’ятдесятилітній рубіж, чоловік переконався – центр мегасвіту знаходиться там, де ти народився.

– В дитинстві світ здавався, та навіть Кип’ячка здавалася по суті навіть безмежною, ну дуже великою. це кілометри і кілометри. Потім вже, коли виріс, приїджав в село вже з інституту, думав, яке ж воно маленьке – в жменю можна взяти. І от зараз після 50 років я приїжджаю і думаю: світ так уже змалів, якраз до тої Кип”ячки, стиснувся просто, весь той часопростір повертається до першовитоків, до першоджерел, – розповідає  автор книги “Кип’ячка: біографія Вітчизни” Борис Щавурський.


Перейнявшись славною історією села і, захоплюючись розповідями односельців, вирішив усе це увіковічнити в книзі. Далі опрацював матеріали архівів Тернопільського, Львівського, Варшавського, місцевих музеїв. Книга, як і обіцяв, – не сухі факти, а цікаві замальовки, доповнені світлинами з минулого. До роботи Борис Щавурський залучив усю родину і односельців. Презентований альбом – дітище спільне.

– Борис дуже хотів цієї книжки. Він нею марив. Він хотів розказати всім своїм односельцям про історію свого здавалось невеличкого села, поділитися отими знаннями. Він хотів, щоб залучити до цієї краєзнавчої праці навколишні села, щоби всі долучались до цього, – каже  дружина автора книги Ірина Щавурська.

 

Більше про презентацію книги про Кип’ячку дивіться у програмі Галини Мацейків “Сільський календар” у неділю, 1 березня, о 14:00-й.