До уваги цьогорічних абітурієнтів. 5 січня розпочнеться реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Зареєструватися можна на 4 предмети. Обов’язкове тестування одне – українська мова та література. До того ж ЗНО з української мови зарахують одразу, як державну підсумкову атестацію.
Реєстрація на ЗНО триватиме півтора місяця: з 5 січня до 20 лютого. Перший етап – зібрати необхідні документи. Кожному абітурієнту потрібно буде онлайн на сайті Українського центру оцінювання якості освіти заповнити заявку, роздрукувати її і частину заповнити власноруч. Окрім цього потрібно зробити копію паспорта або свідоцтва про народження. Для тих абітурієнтів, яким до 1 вересня виповнилось 16 років, реєстрація можлива лише за паспортом, решта можуть обирати. Відправлятимуть документи централізовано зі шкіл.
– Документи відправляють своїх учнів, централізовано із навчального закладу. Відповідно і в зворотньому напрямку сертифікати наших абітурієнтів також надійдуть саме на адресу школи, а не персонально до кожного додому, як це було у попередні роки, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.
Випускники минулих років, студенти коледжів, училищ документи відправляють індивідуально на адресу Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Їм потрібно додати також копію документа про освіту і довідку з навчального закладу. У Тернополі будуть діяти два пункти реєстрації: у приймальній комісії Тернопільського національного технічного університету і Тернопільського національного економічного університету. Там допоможуть сформувати заяву і зареєструватися. Значно довше, ніж у попередні роки, можна буде вносити зміни вже після закінчення реєстрації. З 20 лютого до 1 квітня абітурієнти зможуть змінити свої особисті дані чи навіть перелік предметів.