На Тернопільщині триває реконструкція Вишнівецького палацу. Зовні роботи уже завершені, тож тепер реконструкції проводить у приміщенні. Це об’єкт, який має фінансувати держава, проте цих грошей дуже мало, пояснює заступник обладміністрації Леонід Бицюра. Завдяки старанням заповідника “Замки Тернопілля” і фінансової підтримки меценатів вдається провести реконструкцію.
Замок у селищі міського типу Вишнівець має давню історію. Він розташований на місці оборонного замку 1395 року, який було перебудовано і укріплено у 1640 році коштом Яреми Вишневецького. Напади турків і татарів, світові війни руйнували замок, але знищити його було не під силу. У 1730-х роках Міхал Сервацій Вишневецький збудував за проектом архітектора Бланже палац. Оноре де Бальзак, який відвідав ВИшнівець у 1848 році, назвав палац і парк «малим Версалем». І зараз палац заслуговує, аби в його стінах проводили важливі зустрічі і заходи.
– У нас вже була розмова із представниками посольства Польщі, і з генеральним консулом, що цей замок може стати дуже зручним місцем, резиденцією проведення різних зустрічей, в тому числі статусник міжнародного рівня. Він знаходиться на дуже зручній відстані на міжнародній магістралі між Кременцем і Тернополем. І по логістиці, і по самому об’єкту – це дуже зручні умови, – розповідає заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.
Теплопостачання, каналізація, дорога поблизу, впорядкування парку – ці проблеми у Вишнівецькому палаці ще потребують вирішення. У цифрах це приблизно п’ять мільйонів гривень. Оздоблення залів, відновлення підлоги, інтер’єру цю суму в рази збільшує.
– Державний бюджет виділяє зовсім мало. Ми звернулися з відповідним клопотанням у Кабінет Міністрів України. Можливо, у наступному році ситуація зміниться. А можливо нам вдасться залучити кошти місцевих бюджетів. Це загалом впливає на економічну ситуацію і добре, що депутати облради це розуміють, – каже Леонід Бицюра.