додому Новини Внутрішні переселенці зі Сходу та Криму мають право голосувати на Тернопільщині

Внутрішні переселенці зі Сходу та Криму мають право голосувати на Тернопільщині

685

vlcsnap-2014-10-07-15h40m30s156Внутрішні переселенці зі Сходу та Криму мають право голосувати на Тернопільщині. В області таких людей понад тисячу. Аби проголосувати їм необхідно пройти просту процедуру. Про те як це зробити йшлося під час круглого столу “Виборчі права вимушених переселенців. Як їх реалізувати?” в Тернопільському прес-клубі.

На Тернопільщину з Криму та Сходу приїхало півтори тисячі внутрішніх переселенців, близько тисячі з них зможуть проголосувати. Для цього потрібно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців, зареєструватися там і отримати відповідне посвідчення. Зробити це треба до двадцятого жовтня. Процедуру реєстрації для людей, які приїхали з Криму спростили.

– Виборець, який переїхав з Автономної Республіки Крим не зобов’язаний надавати будь-які інші додаткові довідки з причини свого перебування, він просто показує паспорт, в мене прописка там, наприклад, Сімферопольська і це є підставою для органів введення Державного реєстру виборців зареєструвати цю людину і видати її посвідчення, – розповів експерт із виборчого права ВГО “Центр підтримки громадських ініціатив” Микола Сюравчик.


Аби проголосувати, переселенцям зі Сходу потрібно отримати довідку про тимчасове місце перебування. Зробити це можна в державній міграційній службі чи в сільраді, у ЖЕКах, готелях, санаторіях, оздоровчих таборах. З довідкою треба звернутися у відділ Державного ведення реєстру виборців.

– Написати заяву до Державного реєстру виборців, а другий варіант, особи, які тут проживають терміном до пів року можуть зареєструватися в Державній міграційній службі. Вона подає нам цю інформацію і ми людину тимчасово включаємо до списків виборців по Тернополю, – пояснює начальник відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради Віктор Пулька.

Таких людей в Тернополі є близько сотні, каже Віктор Пулька, це внутрішні переселенці зі Сходу, з Криму їх значно менше – близько десяти. Відділи введення Державного реєстру виборців йдуть на зустріч таким людям, головне кажуть їх бажання.

– Єдиним питанням залишається бажання цих людей прийти до нас і написати ці заяви. Ми надаємо їм право скористатися своїм конституційним правом, а вже власне особи самі вибирають чи їм хочуть вони голосувати чи ні, це їх право, – говорить Віктор Пулька.

– Особи, які виявлять, що в них десь недійсні документи, можуть звернутися в наші територіальні підрозділи, їм буде надана вся необхідна допомога щодо відновлення паспортних документів. Якщо десь буде питання втрати документів, то люди можуть звертатися, буде прийнято в них документи щодо втрати, одночасно ми їм будемо видавати посвідчення, які будуть посвідчувати особу для того, щоб вони могли реалізувати своє право щодо участі у виборах, – каже заступник начальника Управління Державної міграційної служби України в області Іван Чубатий.

Додаткову інформацію внутрішні переселенці можуть отримати у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою Листопадова, 5.