додому Головні Вчителі Тернопільщини, які залишились без доплати за престижність, пікетували ОДА

Вчителі Тернопільщини, які залишились без доплати за престижність, пікетували ОДА

720

vlcsnap-2014-10-02-16h16m58s167Вчителі п’ятьох районів Тернопільщини пікетували Тернопільську обласну державну адміністрацію. Педагоги із Лановеччини, Бережанщини, Козівського, Підволочиського і Тернопільського районів уже з вересня залишилися без виплати за престижність учительської роботи, а це 20% до зарплати – немала частина сімейного бюджету педагога. У інших районах надбавки за престижність професії учителям надалі платять.

Педагоги Лановеччини, Бережанщини, Козівського, Підволочиського і Тернопільського районів бути особливими не хочуть, тим більше, якщо ця особливість визначає їх роботу як непрестижну. Уже за вересень вони недоотримали надбавки до запрлати за престижність професії педагога. Цей додаток до вчительського заробітку в Україні становить 20%.

– Це великі гроші для нас. Оскільки наші зарплати малі, ціни піднімають, тарифи на комунальні послуги піднімають, все піднімається, а нам зарплату… Я отримала на 400 гривень менше за вересень місяць в порівнянні із серпнем місяцем, – скаржиться вчитель Бережанської спецшколи І ступеня Леся Прийдун.

– Ми мали зустрічі в Козівському районі зі всіма владними структурами, тобто з керівником райдержадміністрації, керівником районної ради, і пояснення було тільки таке, що в районі немає коштів. Але дивно те, що завідуюча нашим районом зробила це ще 28 серпня. Тобто, вже 28 серпня вона зняла нам цю надбавку і не захотіла зустрітись з колективом. Вона новопризначена людина, може їй треба було зустрітися, переговорити з вчителями і шукати можливості ті гроші знайти, а не просто відразу зняти надбавку, – розказує вчитель Козівської ЗОШ №1 Оксана Захарків.


У департаменті освіти Тернопільської облдержадміністрації, яку прийшли пікетувати педагоги, пояснюють – є постанова кабміну від 25 березня 2014 року, якою Уряд змінив розмір надбавок педагогічним працівникам за престижність праці з фіксованих 20% на так званий «гнучкий» – від 0 до 20% – і вираховується спеціальними формулами. Аби мати повну надбавку за престижність праці, зокрема на Тернопільщині, освітяни мали економити протягом року. На Лановеччині, Бережанщині, Козівському, Підволочиському і Тернопільському районах цього не зробили.

– Не провели, по-перше, економії коштів, по-друге – нераціональне використання коштів, і в плані саме якраз педагогічних ставок при формуванні класів. Зокрема, з 1 вересня при формуванні класів замість того, щоби один був клас, вони робили два класи – це є дві ставки, – пояснив директор департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Любомир Крупа.

Через відсутність економії в цих районах – у них немає й надбавок, додає Любомир Крупа.

– Якщо брати Підволочиський район, там є більше 10 ставок, які, скажем, не є раціональними – це в рік може дати економію до, це за оперативними такими дуже поверхневими даними, до 400 тисяч економії. І рахуйте – це 5 районів таких, скажем, які є проблемні, 5 на 4 – ми маємо суму вже з шістьми нулями.

Пікетувальників такі пояснення не влаштували.

– Оскільки виплата є за престижність, значить престижність вчителя мала б бути на рівні держави одинакова, тому що вчитель, він є і в селі і в місті і має бути на однаковому рівні.  І ми прийшли для того щоби показати, що виходить є престижні і непрестижні вчителі, – говорить голова Бережанської районної організації профспілки працівників освіти Богдан Джуман.

– Біда в країні, ми то розуміємо, ми згідні і ми допомагаємо, чим можемо, але ми просили, якщо рік особливий і немає, ну так склалося, немає в тому чи іншому районі грошей – випросіть в Кабінету міністрів дозволу , щоби можна було отой борг за грудень чи за середину листопада зареєструвати в казначействі і нехай він висить. Вчителі готові почекати і терпіти, але вони хочуть отримувати одинакову заробітну плату.  Ми за те, щоб були всі одинакові і ми вас дуже просимо, не розказуйте нам лекції про формули. Формулу придумали для того, щоб нам замилювати очі, – каже голова Лановецької районної організації профспілки освітян Людмила Мукей.

В облдержадміністрації запевняють, що постійно і офіційно звертаються до кабміну з проханнями виділити додатково гроші на галузь освіти в Тернопільщині, втім, поки що результату немає. Освітяни в свою чергу сьогодні шукають підтримки у Верховній раді, каже голова Тернопільської обласної ради профспілок

– Ми отримуємо підтримку і в деяких народних депутатів України. Зокрема, я інформований про те, що депутат Верховної ради Олексій Кайда 16 серпня зареєстрував в Верховній раді постанову, якою Верховна Рада намагається скасувати саме постанову Кабінету міністрів України з цього приводу. Ця постанова, проект постанови, вже пройшов обговорення в профільному комітеті і отримав підтримку. Сподіваємося, коли почнуться пленарні засідання Верховної ради, ця ганебна постанова Кабміну буде скасована, – розповів голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний.