142 роки з дня народження славнозвісної краянки, найвидатнішої оперної співачки світу Соломії Крушельницької відзначив сьогодні Тернопіль. Урочистості провели біля пам’ятника співачці на бульварі Тараса Шевченка, а згодом святкову імпрезу в “Українському домі “Перемога”.
Вчитель історії, яка більш, ніж піввіку віддала дослідженню життя і творчості Соломії Крушельницької, Марія Федун розповідає, як одного разу разом з чотирнадцятьма учнями поклялись пішки здолати шлях від Білої Тернопільського району, де жила сім’я Соломії, до Білявинець на Бучаччині, де співачка народилась. Подорож тривала 6 днів.
– Ми добралися до Білявинець, бабусю зустріли, сказали, що шукаємо хатину, де народилась Соломія. Вона сказала, що в роки війни знищили, але показала місце і сказала, що ми перші, хто шукає хату Соломії Крушельницької, – розповідає науковий працівник “Музею Соломії Крушельницької” у Білій Тернопільського р-ну Марія Федун.
То було в радянські часи, пригадує пані Марія. Нині ж немає сумніву: ім’я Соломії Крушельницької знане у всьому світі, а пам’ятні для неї місця – не забуті. За життя Соломія прославила рідну Тернопільщину на весь світ, здобула численні нагороди та відзнаки, визнання провідних оперних співаків. Тепер краяни віддають дяку їй. У 2010-му році в нашому місті встановили єдиний у світі пам’ятник співачці у повен зріст. Тепер біля нього проводять урочистості. Цього року – з нагоди 142-ї річниці з дня народження Соломії.
– На сьогоднішній день в нас немає ще ні премій Крушельницької, ні конкурсів. Це на часі. Ми з боку міськради плануємо лобіювати це питання. По школах ми організували конкурси на відзначення Дня народження, – каже заступник міського голови Тернополя Іван Хімейчук.
Чиновники обіцяють приділити увагу і музею Соломії Крушельницької, який понад півстоліття діє у Білій Тернопільського району.
– Словом добрим помагають. – А грошима? – А де вони ростуть?…
Взагалі помагають наші руки, кажуть працівники музею.
Святкову імпрезу з нагоди річниці провели в Українському домі “Перемога”.