додому Новини Пожежно-рятувальні підрозділи до 25 разів за добу виїжджають за сигналом тривоги

Пожежно-рятувальні підрозділи до 25 разів за добу виїжджають за сигналом тривоги

573

vlcsnap-2014-09-17-14h08m56s230Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День рятівника. З нагоди професійного свята рятувальники Тернопільщини відкрили двері тернопільським школярам. Юні гості не лише познайомилися із непростим ремеслом рятувати людей а й самі спробували як то – бути рятівником. День рятівника в Україні відзначають від 2008 року.

Уже давно працівники держслужби з надзвичайних ситуацій України не лише вогнеборці. Разом із появою сучасних технологій і вимогами теперішнього суспільства рятівники працюють на висотах і глибинах, а для порятунку людини виконують роботу і пожежника, і слюсаря, і лікаря, і психолога, й це ще не повний перелік.

– В залежності від сезонів, від погоди, від ситуації. Пожежі, ДТП, різне. Навіть виїжджаємо, рятуємо з дерев котів, домашніх улюбленців, з колодязів там провалених, собак, які в каналізаційні колодязі провалилися, тощо. Весна – оси вибираємо і так дальше, – розповідає заступник начальника управління з реагування на надзвичайні ситуації Юрій Берестецький.

Роботи у тернопільських рятівників вистачає постійно, каже Юрій Берестецький.


– В середньому за добу пожежно-рятувальні підрозділи до 25 разів виїжджають за сигналом тривоги для допомоги населенню у різноманітних надзвичайних ситуаціях, надзвичайних подіях, пожежах, тощо. За 9 місяців цього року майже 2000 некласифікованих подій в області трапилося. Це різні трафунки з людьми – і пожежі, і нещасні випадки, і травмування, – говорить Юрій Берестецький.

Не залишають свій пост рятівники і у своє професійне свято. Цьогоріч на нього запросили школярів-старшокласників, аби познайомити їх зі своєю роботою. Юним гостям розповіли про роботу з вибухонебезпечними предметами, навчали основам надання домедичної допомоги, продемонстрували вміння позаштатної кінологічної групи. Познайомили із технікою і обладнанням, які застосовують, рятуючи людей.

– Наприклад, холматро чи пінний генератор, ну й інші, рукава там, драбини, всяке таке. Даємо можливість спробувати, працювати з холматро, даємо можливість спробувати збити мішень і одягання бойового одягу, – каже начальник зміни Василь Яцишин.

Школярі мали можливість спробувати себе у ролі рятувальників. На мить їм вдавалося побути саперами, лікарями, кінологами.

– Є різниця велика. В шланзі дуже великий напор води і його дуже тяжко втримати. Нам дають неповний напор, ми пробуєм, і то мені тяжко втримати було. Я собі уявляю як то бути пожежником і тушити пожежу. То було дуже складно, – ділиться враженнями дев’ятикласник Роман.

У свою чергу рятівники сподіваються, що можливо в майбутньому хтось із цих молодих людей обере для себе цю хоч і небезпечну, але вкрай потрібну та почесну професію. Водночас людям бажають, аби надзвичайних ситуацій у їх житті не траплялося, й нагадують – у гаслі рятувальників “Запобігти! Врятувати! Допомогти” на першому місці саме “Запобігти”.