додому Головні Верховна Рада України прирівняла учасників АТО до учасників бойових дій

Верховна Рада України прирівняла учасників АТО до учасників бойових дій

578

Верховна Рада  України прирівняла учасників АТО до учасників бойових дій. 1 липня парламент надав статус учасників бойових дій усім військовослужбовцям, а також членам інших силових структур, які беруть участь в АТО. За таке рішення проголосувало 234 народних обранців. Відтак,  статус учасників бойових дій отримають: військовослужбовці (резервісти і військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, особи рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ, які не тільки захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в забезпеченні проведення антитерористичної операції, а й брали участь у забезпеченні її проведення.

Також, згідно із законом, статус буде надано військовослужбовцям Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку й захисту інформації та інших військових формувань, а також працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися до участі в антитерористичній операції, у порядку, встановленому законодавством. Активісти Тернопільської самооборони звернулися до Президента України, Міністра внутрішніх справ та виконувача обов'язки Міністра оборони стосовно статусу учасників бойових дій та їх матеріального забезпечення.

Активісти Тернопільсьської самооборони  занепокоєні тим, що у військових квитках нацгвардійців відсутні записи про перебування в зоні АТО та участь в бойових діях.

– Зі слів наших побратимів вимальовується ситуація, коли є певні непорозуміння між Міністерством внутрішніх справ і Міністерством оборони, зокрема в частині заповнення військових квитків. Бо зі свого боку керівництво міліції, якому підпорядковані батальйони національної гвардії відхрещуються від того, що вони повинні робити записи у військових квитках, а з іншого боку Міністерство оборони також цього не робить. Виходить парадоксальна ситуація, що хлопці беруть участь в бойових діях, а немає тієї відповідальної особи, яка б змогла задокументувати ці моменти, – розповідає активіст Тернопільської Самооборони Майдану Юрій Моргун.

Обурює активістів Тернопільської самооборони майдану недостатнє фінансування та незадовільне матеріально-технічне забезпечення вояків  у зоні АТО, невиплата або несвоєчасна виплата передбаченої у таких випадках винагороди.

– Є багато нарікань на те, що та матеріальна виногорода, яку б повинні отримувати учасники бойових дій або не виплачується, це в першу чергу стосується бійців Національної гвардії, або виплачується з затримкою і не в повному об'ємі, не так як це декларувалося, коли вводили ті частини в зону бойових дій, – каже Юрій Моргун.

Відтак Тернопільська самооборона майдану звернулася до Президента України, Міністра внутрішніх справ та виконувача обов'язків Міністра оборони України з наступними вимогами: невідкладно внести ясність в питанні фіксування у військових квитках усіх, без вийнятку, добровольців, службовців органів внутрішніх справ, військовослужбовців часу перебування у зоні АТО. Активісти також вимагають унеможливити набуття статусу учасника бойових дій особами, які виконували штабні або інші допоміжні функції і не брали безпосередньої участі у боях, а також припинити дерибан бюджетних гроршей високопосадовцями та першочергово спрямувати їх на потреби Збройних сил, підрозділів МВС, Національної Гвардії, передусім тих, що беруть участь в антитерористичній операції.