додому допомога Батальйон територіальної оборони Тернопільщини потребує допомоги, бо грошей вистачає лише на зарплату

Батальйон територіальної оборони Тернопільщини потребує допомоги, бо грошей вистачає лише на зарплату

944

На місці розформованої окремої артбригади у Тернополі почали створювати батальйон територіальної оборони. Його мета – захищати місто й область від будь-якої військової агресії та диверсантів. У батальйоні уже служать 250 людей. Щоправда, наразі вояки самі просять про допомогу, бо грошей вистачає лише на зарплату.

Батальйон територіальної оборони формується у військовому містечку на базі колишньої окремої артбригади. Сьогодні основний особовий склад офіцерів підібраний, так званий кістяк уже сформований, розповідає Володимир Катинський. Нині в батальйоні служить 250 добровольців. Завдання – забезпечувати правопорядок та безпеку в області.

– Здійснюється формування батальйону територіальної оборони, який на постійній основі планується залишити в місті Тернополі на цій же базі. Формування батальйону продовжується, основний особовий склад практично визначений, – розповідає полковник, тимчасово в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Батальйон формується, однак грошей, як завжди, бракує. Не вистачає, найперше, для швидкого матеріально-технічного забезпечення. Гроші є лише на заробітні плати, визнає влада області, тому за допомогою в котре звертаються до краян.

– В теперішніх умовах, які є в державі, коштів в бюджеті ні в державному, ні в місцевому є недостатньо для швидкого, оперативного матеріально-технічного забезпечення, зокрема відновлення функціонування військової частини, у якій ми зараз знаходимось. Без допомоги краян, без того, як ми діяли під час революції гідності разом, допомогаючи один одному, збираючи кошти, ми змогли провести революцію гідності, зараз така ж активність громадян потрібна під час формування батальйону територіальної оборони, – говорить голова Тернопільсьокї ОДА Олег Сиротюк.

Те, що іще несформованому батальйону “дуже потрібна допомога”, підтвердив і його командир підполковник Ігор Ларін. Найперше необхідні гроші для купівлі бронижелетів, засобів зв”зку та побутових речей. Командир наголосив, – служити примусово сюди ніхто не приходить.

– На сьогодні жоден військовослужбовець не поскаржиться на те, що він, проживаючи тут, не має відповідних умов. Примусово-добровільно, в країні оголошена мобілізація, це обов’язок любого чоловіка, той, хто каже, що сюди когось заганяють, відверто бреше, – каже командир батальйону територіальної оборони Ігор Ларін.

Для отримання інформації щодо служби у батальйоні, а також для надання можливої допомоги військові просять звертатися за номерами телефонів: 067 631 0429, 097 502 9612.