Християни відзначають сьогодні Велику, або Страсну п'ятницю. Цей день є найсумнішим у Великому пості, адже присвячують його згадці про страждання і смерть Ісуса на хресті та поховання Божого сина. В храмах цього дня виставляють плащаницю – полотно, в яке був загорнутий Ісус після зняття з Хреста. До Воскресіння Христового залишається два неповних дні. Люди зайняті різними турботами, готуючись до Великого Свята. Але сьогодні потрібно не забути поклонитися святій плащаниці, кажуть священики.
Сьогодні найскорботніший день у році – Страсна п'ятниця. Віряни строго постять і розважають над смертю Ісуса на хресті.
– Сам Господь наш Ісус Христос переживає страсті, лежить зараз в гробі, в плащаниці. Коли ми на це подивимося, то зрозуміємо, що це сталося з надзвичайно великої любові Божої до кожного з нас. Бог любить нас надзвичайно сильно і хоче щоб ми були щасливі. Бог власне і сотворив нас для того, щоб ми були щасливі, щоб ми були в царстві небесному і його воля є на те, щоб ми отримали спасіння, – розповідає сотрудник церкви Володимира і Ольги в Тернополі отець Володимир.
У церквах на Страсну п'ятницю виносять плащаницю. ЇЇ тричі обносять навколо храму і лише тоді ставлять посеред церкви. Це єдиний день в році, коли не служать Літургію, бо вважають, що вона вже здійснена Христом на хресті. Плащаниця символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з Хреста. По Воскресінню на полотні залишився відбиток Його Образу. Віряни приступають до Плащаниці і побожно її цілують. Плащаниця знаходиться в центрі храму до початку недільного пасхального богослужіння. В день Великодня вона знов повертається на Престіл вівтаря. В церкві святого Василія на Новому світі в Тернополі плащаниця особлива, намальована ще у вісімнадцятому столітті на Лемківщині. Під час операції "Вісла", коли депортовували лемків, плащаницю перевезли в Німеччину і лише в тисяча дев'ятсот дев'яносто шостому році її повернули в Тернопіль. В неділю в християн одне з найбільших свят – Воскресіння Господнє. Цього року Великдень святкують разом православні та католики. Воскресіння є центром віри, кажуть священики.
– Так само як Христос Воскрес, так само кожен з нас має воскресати до того нового духовного життя і зростати до тієї великої любові, якою є Господь. На свята бажаю всім, а також собі, перебувати з Господом Богом, часто з ним спілкуватися, часто молитися, коли ми молимося, ми злучаємося з Господом Богом, а коли приступаємо до святого причастя, сповіді наша віра стає міцнішою. В такий спосіб Господь Бог нас завжди буде благословляти, ми завжди будемо щасливими. Я бажаю тієї великої радості в Господі Бозі, нехай Бог нас усіх благословить, – каже отець Володимир.