Корупція – це гріх, на цьому наголошують священики. Підприємці, громадські активісти, молодь, культурні діячі, духовенство в один голос погоджуються: хабарництво і корупція – це зло, з яким треба боротися. Вони нагадують, у час великого посту треба задуматися над своїм життям і змінитися на краще, а отже не давати і не брати хабарі.
– Людина, яка отримує зарплату, яка займає певне місце роботи, і крім того ще й вимагає додаткової винагороди за свою працю. Розумієте, людина за одну і ту саму роботу отримує фактично подвійну винагороду. ЦЕ суперечить будь-яким моральним принципам, – говорить голова громадської організації "Рідний край" Ольга Колос.
Першопричиною будь-якого злочину є гріх, пояснює отець Олег Гах. Корупція – це злочин, а отже люди, які беруть чи дають хабарі грішать. При сповіді християнин має обов'язково у цьому покаятися.
– Церква засуджує гріх. Причому по відношенню до хабарництва засуджує обидві сторони: і сторону, яка спричиняє до того, щоби давали хабар, і також засуджує ту людину, яка хабар дає, – говорить речник Тернопільської архиєпархії УПЦ Київського Патріархату отець Олег Гах.
За один день корупцію подолати неможливо, погодились учасники зустрічі. Проте лише говорити про цю проблему мало, треба переконати людей відмовитися від хабарів. В результаті обговорення ухвалили резолюцію про боротьбуі з корупцією, яку озвучать на сесії міської ради 17 квітня. Долучитися до обговорення закликають і інших.
– Ми запропонували від обласної ради на райони долучитися до громадської ініціативи "Я не беру та не даю хабарі". Фактично від половини районів вже є зворотня реакція, вони готові долучитися до виконання резолюції круглого столу попереднього, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.