додому здоров'я 28 мільйонів гривень не вистачає Тернополю цьогоріч на потреби медицини

28 мільйонів гривень не вистачає Тернополю цьогоріч на потреби медицини

569

28 мільйонів гривень не вистачає Тернополю цьогоріч на потреби медицини. На енергоносіях та зарплатні медпрацівників дефіцит бюджету не позначиться, кажуть чиновники, а от частина пацієнтів, які розраховують на безкоштовні ліки, проблему відчують гостро.

Тернополян меншає, а разом з ними прямопропорційно меншає і грошей від держави на їх медичне обслуговування. Офіційно населення обласного центру сьогодні – це 215 тисяч людей. Фактично ж до тернопільських медиків звертається значно більше людей. Це і діти, яких батьки не реєструють, і студенти, які також місцевої прописки не мають. Грошей на них місто не отримує, а в допомозі медики відмовити не мають права. Та якщо народжуваність в останні роки росте, то про бюджетні надходження цього не скажеш. Діагноз медики ставлять професійно – хронічне недофінансування.

– За 13 рік 21 млн ми недоотримали, в 12 році до 20 млн, це саме спостерігається і в цьому році, – розповідає начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Ростислав Левчук.

Цьогоріч не вистачає  ще більше – 28 мільйонів гривень. Дірки закривають місцевим бюджетом, а він також не безрозмірний. В результаті на електроносії і зарплату медпрацівникам вистачає, на ліки, які пацієнти мають отримувати безкоштовно – ні. На них треба більше 4 мільйонів гривень, а в бюджеті закладена лише п'ята частина.

– Для повного забезпечення медикаментами хворих з пересадженою ниркою необхідно більше мільйона гривень. Ми запланували в цьому році з бюджету 250 тисяч. Близько 50% плануємо отримати з держбюджету, але в тому випадку, якщо ці програми будуть фінансуватись, – пояснює заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Мирослава Тарнавська.

Така ж халепа з таблетками для хворих на цукровий діабет. Є 130 тисяч гривень, треба втричі більше. З державного бюджету, кажуть чиновники, на це жодних грошей, щоправда інсуліном залежних від нього людей забезпечують. Що вже казати про соціально незахищені категорії. Тому не дивно, що на господарку не вистачає, ні на продукти харчуванняні на утримання медзакладів. На ремонт, підрахували медики, треба більше 4 мільйонів гривень, на обладнання – більше 5 мільйонів.

– На капітальні ремонти в нас заплановано мільйон гривень, на придбання обладнання 2 млн 163 тис. Вперше за багато років ми запланували такі значні суми на придбання обладнання, на флюорографічний апарат для лікарні №3 і для дитячої лікарні, і крім того УЗД-апарат для дитячої лікарні. Він 600 тисяч, на інші 1 млн 400 тисяч, – каже Мирослава Тарнавська.

Грошей бракує щороку, кажуть медики, тому без співпраці з приватним медичним бізнесом та благодійних пожертв медицині ніяк.