додому суспільство Кількість квартирних крадіжок на Тернопільщині зросла

Кількість квартирних крадіжок на Тернопільщині зросла

638

На Тернопільщині збільшилася кількість квартирних крадіжок. Цього року з 44 розкрили 28. Грабують переважно гастролери. Впродовж свят кількість квартирних крадіжок зростає. Зловмисники проникають в приміщення через вікна та двері, виламуючи замки або підбираючи ключі. Правоохоронці радять людям подбати про безпеку житла.

Цьогоріч на Тернопільщині пограбували 44 квартири, 28 крадіжок розкрили. Найбільше від квартирних злодіїв потерпають мешканці Тернополя.

– Найуразливішим є район Сонячного масиву. Крадіжки, як правило, скоюють в денну пору, в робочий час, з 9 години ранку до 17. Об'єктами посягань переважно стають золото і гроші, ті речі, які можна незамітно винести і пройтись по вулиці, які можна поставити в кишеню і покинути місце злочину не викликаючи підозр, – розповідає заступник начальника Управління карного розшуку обласного УМВС Анатолій Гуска.

Причини квартирних крадіжок: прості замки, відсутність домофонів в підїздах, решіток на вікнах та те, що люди тримають гроші і дорогоцінності в доступних місцях. Обкрадають квартири переважно гастролери з сусідніх областей. Найголовніша перешкода для грабіжників – міцні двері і вікна. Замки варто міняти кожні 5-7 років, а після втрати ключа – негайно. Ідеальна кількість замків – 2-3.

– Якщо люди живуть на останньому чи на першому поверхах потрібно обов'язково обладнати балкони, засклити вікна і поставити грати. Найбільш поширений злочин це віджим вікна металопластикового або проникнення через привідкрите на провітрення вікно, – говорить старший експерт Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС Сергій Джугла.

Більшість квартирних крадіжок, згідно із щорічною статистикою припадає на свята, коли люди відїжджають і залишають домівки без нагляду. Відтак в державній службі охорони радять облаштовувати оселі засобами охоронної сигналізації.

– Протягом попереднього року і впродовж першого кварталу цього року недопущено жодної крадіжки з охороняємої квартири. Злочинці навіть не намагалися туди проникнути. Бо вони бачать, що квартира під охороною і наряд міліції впродовж 3 хвилин прибуває на місце спрацювання, – каже начальник державної служби охорони при УМВС Олег Іващенко.

Для сучасних грабіжників немає майже нічого неможливого. Відтак, залишивши своє житло незахищеним, людина підвищує ризик пограбування в кілька разів. Тому в Державній службі охорони радять подбати про безпеку житла.