додому надзвичайне За ніч 15 браконьєрських риболовних сіток виявила “Рибохорона” у Дністровському каньйоні

За ніч 15 браконьєрських риболовних сіток виявила “Рибохорона” у Дністровському каньйоні

905

Більше 15 браконьєрських риболовних сіток, довжиною 100 метрів кожна, вилучили працівники "Тернопільрибоохорони" лише впродовж одного нічного рейду  на Дністровському каньйоні в Касперівцях. Вартість збитків з кожної сітки близько 5 тисяч гривень. Про нічний рейд в Касперівцях дивіться в першому сюжеті з серії репортажів.

Виходимо на воду в селі Касперівці Заліщицького району – тут  природно-заповідний фонд. Натрапляємо на браконьєрську сітку. Зазвичай такі незаконні засоби лову браконьєри виготовляють самостійно, купують окремо полотно, шнурки і з'єднують їх. Аби легко і швидко кинути і так само забрати сітку, її підв'язують кільцями.

– Сітка вічко універсальне, 40 міліметрів, тонкомір, риба сильно в нього йде не боїться даної сітки. Вона досить міцна на розрив, це говорить про те, що вона не є дешевою. Якщо б попався браконьєр на даній сітці, штраф би складав тільки на цій сітці – 6 тисяч гривень, – пояснює начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

Потрапляють в браконьєрські сітки різні види риб.

– Такого розміру лящі навіть на вудочку не можна ловити, тому що це маломірка. Як ми бачимо навіть відкладена ікра. Ймовірність, що це ікра судака, бо при данному періоді мав би судак віднереститися. Бачимо щука запуталась, в неї так само зараз температурний режим такий, що мала б віднерестится, Випутатися вона вже самостійно не може. Видно по даній рибині, що період нересту в неї вже закінчився, вона вже віднерестилася.

Штраф за одну таку рибину складає 85 гривень.

– Так як тут рахується природньо-заповідний фонд, то подвійно, тобто десь орієнтовно 160 гривень за одну одиницю.

Чимало в сітках потрапляло й раків. На Тернопільщині ловити їх  під час виношування ікри заборонено. Раків можна ловити лише впродовж двох місяців з кінця літа до початку осені.

– Минулого року перший рік ми встановили таку заборону, недопустимо, коли в рака нерест, його вилов. А раки нерестяться майже цілий рік. Зараз вартість раків на ринку приблизно складає 60-70 гривень за кілограм або 50 копійок за штуку., – розповідає Андрій Об'єщик.

Лише з однієї сітки працівники «Тернопільрибоохорони» звільнили 10 лящів, дві щуки, більше 10 окунів, ще 10 карасів та півсотні раків. Пливемо далі, кілька хвилин і знаходимо одразу ж дві з'єднані між собою сітки, довжина кожної по 100 метрів.  Ними браконьєри перегородили повністю річку Серет.

– Ми бачимо повністю водойма перекрита, риби небагато, перша велика така рибина попала, це свідчить про те, що перед нашим приходом дана сітка була поставлена. Сітки ручної роботи.  Принципі хороші, цілі – для браконєра. Бачимо рибу судак. Відповідальність за дану рибу 910 гривень за одну одиницю. Зазвичай на одну сітку таких 5 одиниць може попадати, до 10 штук. Вартість 900 гривень. Тобто маємо збитків на одну сітку в районі 5-6 тисяч, – каже Андрій Об'єщик.

Загалом впродовж проведеного нічного рейду в Касперівцях працівники «Тернопільрибоохорони» виявили близько 15 сіток, дожиною 100 метрів кожна. А це більше кілометра сіток, збитки з кожної становлять близько 5 тисяч гривень. Провливаючи вздовж берега бачимо чимало човнів. Першого квітня розпочався нерест, відтак їх перебування на воді незаконне.

Крім човнів бачимо й чимало закритих під ключ буд, в яких, припускають в «Тернопільрибоохороні», браконьєри зберігають свої незаконні засоби лову.

– Біля буди багато бутилок, шнурків. Що використвують для сіток браконьєри. Думаємо що всередині має бути щось пов'язане з браконьєрськими снаряддями лову.

Про те, що в таких будах браконьєри таки зберігають незаконні засоби лову ми пересвідчилися вже наступного дня. Про це, а також як браконьєри перешкоджають роботі працівникам рибоохорони, кидаючи згори каміння і запалені шини, дивіться в "Провінційних вістях" завтра.