додому Головні У Тернополі відбулися змагання з адаптивного пауерліфтингу для ветеранів

У Тернополі відбулися змагання з адаптивного пауерліфтингу для ветеранів

132
Сила, витривалість і незламний дух. У Тернополі відбулися змагання з адаптивного пауерліфтингу для ветеранів. Участь у них взяли 15 захисників, які демонстрували свої можливості у трьох вправах: підйомі штанги на біцепс, жимі лежачи та багатоповторному жимі лежачи. Як проходили змагання та які історії стоять за кожним із учасників – дивіться далі.
Довели, що навіть ампутація не перешкода на шляху до активного способу життя. У Тернополі відбулися змагання з адаптивного пауерліфтингу, які організували для ветеранів. Близько 15-ти захисників вирішили випробувати свої сили та перевірити себе на витривалість. Серед учасників – Василь Лямзін. Після поранення на полі бою, чоловік почав займатися спортом, адже саме так легше було навчитися ходити з протезами. У жовтні 2020 року він підписав контракт на службу й відтоді виконував бойові завдання на Київщині, Харківщині, Донеччині у складі 43-ї окремої артилерійської бригади. Останнім напрямком стала Курська область, де Василь отримав поранення.

До адаптивного пауерліфтингу долучився й Володимир Щербена. У лютому 2023 року він став до лав ЗСУ та ніс службу на найгарячіших напрямках – у Серебрянському лісі, під Куп’янськом, Лиманом, а також на Донеччині та Харківщині. У березні 2024 року зазнав поранення внаслідок атаки дрона. Відтоді розпочалася його реабілітація і саме тоді спорт увійшов у його життя.

Учасники змагань виконували кілька вправ, за результатами яких визначали переможців. Серед них: жим лежачи, строгий підйом штанги на біцепс та багатоповторний жим. Співорганізатор змагань Віталій Прокопа зазначає, захід організували для ветеранів, які лише починають свій шлях у спорті. Саме тому обрали вправи, які найпростіше адаптувати під різні рівні фізичних можливостей.

“Впровадили спорт у життя ветеранів, тому що вони поранені і якщо вони будуть сидіти, їм буде ставати тільки гірше. Для них активність надзвичайно важлива, важливіша ніж звичайній здоровій людині. І тому хотілося б, щоб вони, можливо професійно пішли в цей спорт або хоча б, щоб ц було на постійній основі для них, щоб вони приходили у спортзал і займались”, – зазначає співорганізатор змагань для ветеранів Віталій Прокопа. 

Переможців визначили у чотирьох номінаціях. Їх нагородили кубками, медалями, сертифікатами на лікування та грошовими преміями.