
Сила крізь століття. 102-річна українка Олена Кульчицька-Папіж, яка вже кілька десятків років мешкає у США, продовжує волонтерити та підтримувати рідну країну. Незважаючи на свій вік, вона вишиває сорочки, рушники, скатертини та передає їх на благодійні ярмарки, аби допомогти захисникам. Вийти на зв’язок із пані Оленою не вдалося, але ми змогли зустрітися з її правнучкою Ольгою Довбуш. Тернополянка розповідає, бабуся активно слідкує за новинами, переживає за Україну та старається всіляко її підтримувати, навіть і на відстані.
“Ось їй 22 березня виповнилося 102 роки. Вона ще вишиває і вирішила також, щоб це принесло якусь користь Україні в такий важкий час. Вона кожен день моніторить новини, вона в курсі всього. І власне хотіла тим долучитися. Слідує такій думці, що кожна річ має приносити якусь користь”, – розповідає правнучка Олени Кульчицької-Папіж Ольга Довбуш.
Свої вишиті речі пані Олена передає до Тернопільського національного медуніверситету. Волонтери штабу “Перемога”, що діє на базі навчального закладу, продають ці роботи на благодійних ярмарках. А всі виручені кошти спрямовують на закупівлю необхідних речей, з яких згодом формують тактичні аптечки.
“Оскільки гуманітарної допомоги зараз дуже мало надходить, то ми збираємо пожертви, організовуємо благодійні ярмарки, благодійні концерти, на яких також будуть реалізовані ось ці вишиванки. І такі тактичні аптечки передаємо для військових, які рятують життя”, – каже волонтер благодійного штабу “Перемога”, викладач ТНМУ імені І. Я. Горбачевського Андрій Довбуш.
Кожна така аптечка — це шанс на порятунок. У них: турнікети, ізраїльські бандажі, кровоспинні засоби, термоковдри, карти пораненого тощо. Формують їх студенти медуніверситету. Збираються зазвичай після пар.
Загалом волонтери благодійного штабу “Перемога” працюють від початку повномасштабного вторгнення. Допомагають не лише аптечками: за цей час вдалося придбати автівки, дрони та інше важливе обладнання для фронту.