додому суспільство Найближчих півроку будуть проявлятися психологічні травми, отримані суспільством внаслідок останніх подій в...

Найближчих півроку будуть проявлятися психологічні травми, отримані суспільством внаслідок останніх подій в Україні

632

Найближчих півроку будуть проявлятися психологічні травми, які отримало наше суспільство внаслідок останніх подій в Україні, заявляють медики. 20-річних учасників Майдану уже розбивають інсульти, загострюються і хронічні захворювання. Лікарі просять бути уважними до тих, хто поруч і за перших ознак депресії звертатись за медичною допомогою. Польовий штаб з надання психологічної допомоги запрацював і в Тернополі в Будинку профспілок. Можна також звертатись безпосередньо у психоневрологічну лікарню.

Фактор часу – визначальний, коли йдеться про психічні захворювання, наголошують лікарі і просять бути уважнішими до власного і своїх близьких здоров'я. На сполох варто бити, коли  з'явились перші ознаки депресії.

– Перший – це є фаза шоку, коли людина не може прийняти радості, особливо, якщо на очах відбулося вбивство чи інші травматичні події, вона не  може позбутися спогадів і на цій фазі люди замикаються в собі, – пояснює обласний психотерапевт, голова обласного осередку Української спілки психотерапевтів Олег Гуковський.

Якщо це відбувається з вами, лікарі радять не замикатися, розмовляти, зустрічатись з друзями, не шукати розради у чарці, звертатись за розрадою до священиків. Якщо незвична поведінка у вашої близької люди, не залишайте її наодинці із проблемою, допоможіть їй вийти із цього стану.

– Родичі, які помічають незвичну поведінку, що може бути пов'язана з цим стресом. Тобто, не обов'язково людина має бігати, рвати на собі волосся, вони можуть бути надміру мовчазними, не реагувати, не цікавитись повсякденним життям, не проявляти ніякої радості, відчувається холод. Це може бути проявом оцього шокового стану, – каже психолог.

Після шоку настає фаза реакції і дезорганізації. Людина усвідомила, що сталося, її розривають емоції, з'являється відчуття вини, гніву, злості. На цьому етапі хворий потребує негайної консультації лікаря. Він може заподіяти шкоду собі чи іншим. Йому ще можна допомогти. Лише після лікарського втручання настає етап примирення, нової орієнтації і бажання жити далі, усвідомлюючи втрачене. Найважчий для лікування третій етап недуги – посттравматичний стресовий розлад, який може тривати навіть до кінця життя і час його не заліковує, а частіше спостерігається погрішення. У стресових ситуаціях загострюються і хронічні захворювання.

– Я був неодноразово очевидцем на Майдані, коли люди були просто в стані психозу і дуже часто це було загострення вже існуючої хвороби, але під впливом таких бурхливих ситуацій це загострюється.

Польовий штаб з надання психологічної допомоги працює в Тернополі у Будинку профспілок, що на вулиці Танцорова, 51 на сьомому поверсі з 17 до 20, а також у психоневрологічній лікарні. Контактні телефони – на нашому сайті. Звертатися можуть не лише учасники чи свідки подій на Майдані, а й  ті, хто особливо вразливо пережив останні події в Україні і потребує допомоги.