У парку «Сопільче» триває облаштування терапевтичного саду в японському стилі. На території вже висаджено 43 декоративних дерева, 126 кущів та чагарників, які представлені 40 різними видами.
У саду встановлено вхідні ворота, 19 арок для троянд, агроволокно, садові бордюри, мульчу для ґрунту та великогабаритні валуни. У майбутньому тут з’являться аераційні фонтани та світильники для водойм. Навесні планується встановлення паркових і ґрунтових освітлювальних приладів.
Проєкт терапевтичного саду у Тернополі реалізується в межах ініціативи «Мери за економічне зростання», яка фінансується Європейським Союзом і підтримується Програмою розвитку ООН (ПРООН).
«На сьогодні це лише 30% з того, що ми плануємо втілити в межах проєкту. До прикладу, декоративний водяний млин, що є в парку, зазнає змін. Його остаточний вигляд поки що невідомий, але над проєктом уже працюють місцеві підприємці. Мають також з’явитися чотири лавки-гойдалки із зеленим дахом. Верхня частина кожної з них буде озеленена сукулентами — декоративними рослинами, що прекрасно адаптуються до різних умов», — розповів завідувач сектору енергоефективності управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради Павло Савечко.
Японські сади вирізняються своєю філософією, гармонією та естетикою, які відображають природну досконалість. Вони символізують глибокий зв’язок людини з природою, сприяючи спогляданню та досягненню внутрішнього спокою. Такий простір у Тернополі стане місцем для покращення психоемоційного стану людей завдяки гармонії та єднанню з природою.
«Наприклад, можна буде босоніж пройтися по траві, поливати чи доглядати за рослинами. Відомий громадський діяч Олександр Башта, пригадую, колись доглядав за садом каменів біля Тернопільського замку. І це приклад, що є люди, яким це подобається і які потребуватимуть отаких речей», — зазначив Павло Савечко.
До того ж, на території терапевтичного саду розмістять сонячну-вітрову електростанцію.
«Вітровий генератор буде схожий на квітку тюльпану. А загалом за допомогою цієї електростанції ми зможемо безкоштовно живити всі електроприбори, які там будуть», — підсумував Павло Савечко.
Також на ділянці має з’явитися і система відеонагляду, що допоможе зробити сад комфортним і безпечним для всіх відвідувачів. Офіційне відкриття проєкту заплановане на квітень цього року.