додому Новини Як пережити розлучення: поради психологині

Як пережити розлучення: поради психологині

157
Divorce - Sad young couple holding billboard sign with break love heart, concept for divorce

Розлучення — це завжди складний процес, що впливає на обох партнерів, їхніх дітей і близьке оточення. Найчастіше причинами розірвання шлюбу є відсутність взаєморозуміння та поваги, різні погляди на життя, фінансові чи побутові труднощі. Ці фактори можуть накопичуватися роками, створюючи нездоланні бар’єри у стосунках. Та якщо рішення про розлучення все ж прийняте, то його можна зробити менш болісним для обох партнерів.

“Потрібні правила розлучення. Чіткі, дорослі правила, які полягають в тому, аби не змагатися, хто більше постраждав, не переглядати в голові всі трагічні події сімейного життя і в жодному разі не залучати до цього процесу рідних, близьких, друзів, родичів, а особливо дітей,” – розповіла психологиня Олеся Шкляр. 

Розлучення батьків — це переломний момент у житті дитини, який може викликати безліч емоцій і запитань. Саме тому важливо правильно та коректно повідомити про це. Головне, яка каже психологиня, донести дитині, що і мама, і тато залишатимуться завжди поруч.

“Про це постійно треба говорити. Насправді, ми тебе менше не почали любити, моя любов і татова любов, або татова і мамина любов залишається такою, якою була, і навіть більшою. Але ми дорослі люди і нам складно між собою спілкуватися, ми хочемо бути щасливми, а разом в нас не виходить. І хочемо, щоб в тебе було щасливе дитинство, і щасливе майбутнє,” – зазначає Олеся Шкляр.