Оздоровлення чи випробування на витривалість? Уже другий рік поспіль тернополяни святкують Хрещення Господнє 6 січня. Традиційно на Водохреще охочі занурюються в ополонку, адже вважається, що вода цього дня має цілющі властивості. Цьогоріч у Тернополі було два місця для таких занурень: на Тернопільському ставі, біля Єлисейських полів, та у парку “Сопільче”, неподалік клубу любителів загартовування “Нептун”.
Морозне повітря, холодна вода, але пірнати за таких умов на Водохреще – традиція. У 2024 році охочих зануритися та отримати цілющу силу священної води було значно більше, ніж цьогоріч. Одним із таких моржувальників є Ігор Скульський. Чоловік розповідає, пірнає у відкритих водоймах у різні пори року, загартовуючи організм. Цього разу він вирішив приєднатися до традиційних занурень на Йордан.
Михайло Петрушка моржує другий рік поспіль. Хлопець розповідає, що не потребує спеціальної підготовки, адже любить холодну погоду. Він часто поєднує сауну з холодним басейном та приймає контрастний душ. А ще пірнання на Водохреща планує зробити своєю традицією.
67-річний Ярослав Шевчук вже 10 років щоранку бадьориться холодною водою. Він каже, що ці процедури стали для нього звичкою, яка додає енергії та заряджає азартом на весь день. Чоловік переконаний, що для досягнення результату важливо займатися моржуванням регулярно і спочатку правильно підготувати організм.
Медики кажуть, моржування сприяє зміцненню захисних функцій організму та знижує ризик захворювань. А деякі люди вірять, що купання на Водохреще не тільки зміцнює імунітет, а й може “змити” гріхи людини. Однак перед тим, як пірнати в ополонку – важливо проконсультуватися з сімейним лікарем і врахувати індивідуальні особливості свого організму.