додому Новини Що тернополяни готуватимуть на Святвечір та у скільки їм обійдеться різдвяний стіл?

Що тернополяни готуватимуть на Святвечір та у скільки їм обійдеться різдвяний стіл?

171

Другий рік поспіль українці святкуватимуть Різдво разом з усім світом. За новим календарем Святий вечір відзначатимуть 24 грудня, але традиційно він має пройти у колі родини з 12 (дванадцятьма) стравами на столі. За даними вчених з Інституту аграрної економіки вартість святкового столу в 2024 році зросла на 41% і тепер складає близько 1365 гривень для однієї родини. Ми запитали перехожих на вулицях Тернополя, що вони готують на Святвечір.

“Кутя, вареники з капусти, вареники з картоплі, з цибулі, гриби, вушка, борщ варю. Ой пампушки смажу, такі пісні з маком, риба смажена, оселедці, ну всьо таке. А яку риби обираєте? Хек, бо у томатному соусі, так спеціально роблю,” – розповідають перехожі. 

Основні страви, які обов’язково повинні бути на столі у Святвечір – кутя та узвар. Для приготування класичної куті потрібні пшениця, мед, мак, горіхи та сушені фрукти, які додають страві багатий смак і аромат. Цьогоріч така страва на столі обійдеться українцям у 180 гривень.

Окрім куті, на Святвечір українці готують й інші традиційні страви. Наприклад, голубці. Капуста, для приготування страви, на тернопільському ринку коштує в середньому 50 грн, а рис — 60 грн. Для приготування вареників з картоплею та грибами, або ж вушок, необхідно витратити: на борошно — 26 грн за кілограм, картоплю — 25 грн, гриби — 120 грн, вушка — 35 грн за 100 грамів. Для любителів вінегрету ціни на основні інгредієнти такі: картопля — 25 грн, морква — 30 грн, буряк — 25 грн, цибуля — 20 грн за кілограм.
На стіл також ставлять різноманітні соління. Наприклад, капуста та морква по-корейськи коштують по 20 грн за 100 грамів, мариновані кабачки — 20 грн/100 грамів, мідії — 50 грн/100 грамів. А що з рибою? 100 грамів свіжомороженого хеку можна придбати за 16 грн, копченого — за 24 грн, а 100 грамів філе лосося обійдеться в 70 грн. Загалом для приготування цих страв на одну родину потрібно витратити близько 1075 грн. Це майже на 300 грн менше, за ту, яку зазначають науковці з Інституту аграрної економіки.