додому Новини У ратуші Чорткова діє історичний куточок, присвячений періоду управлінню містом Людвігом Носсом

У ратуші Чорткова діє історичний куточок, присвячений періоду управлінню містом Людвігом Носсом

86

Його називали повелителем часу. На другому поверсі столітньої ратуші у Чорткові, де нині розташована міськрада, діє історичний куточок, присвячений періоду управлінню містом Людвігом Носсом. Цей видатний діяч обіймав посаду бургомістра з 1896 до 1913 року. За його керівництва звели майже всі архітектурні пам’ятки, що сьогодні прикрашають місто. Діяльність Людвіга Носса увічнили об’ємною скульптурою, яка передає його риси характеру. А на стінах ратуші зобразили барельєфи архітектурних пам’яток, які він створив.

За його керівництва звели майже всі архітектурні пам’ятки, які сьогодні прикрашають історичне місто нашого краю. З 1896-го до 1913-го року посаду бургомІстра у Чорткові обіймав меценат, громадський та просвітницький діяч Людвіг Носс. За його керівництва та ініціативи збудували Домініканський костел, приміщення окружного суду, будинок залізничної станції, аптеку, будинок культури та ще багато інших значущих споруд. У цей період у місті також з’явився телефонний зв’язок, пошта та вуличне освітлення. Вагомий внесок Людвіга Носса увічнили створенням спеціального історичного простору, який сьогодні діє на другому поверсі місцевої ратуші.

Майже пів року талановите подружжя митців з Київщини Ольга і Яків Біленки працювали над ескізами та створенням барельєфів споруд Чорткова. На Тернопільщину родина переїхала на початку великої війни, де отримала можливість долучитися до історії.

 

Також у просторі звели скульптуру Людвіга Носса. Тепер усіх, хто захоче піднятися на оглядовий майданчик, видатний діяч вітатиме щирою посмішкою, знімаючи капелюха. Досі жоден з дослідників і краєзнавців не знайшли фото зовнішнього вигляду Носса. Саме тому, скульпторка Ольга Біленко, відобразила бургомІстра по описах людей. Створила авторка фігуру із платини.

Мисткині, яка створювала скульптуру Людвіга Носса доводилося опиратися лише на описи, що залишилися від людей, які цінували і поважали діяльність бургомІстра. У руках у Людвіга Ольга Біленко зобразила годинник. Все тому, що Носса називали “повелителем часу”.