Звільнити приміщення Тернопільської облдержадміністрації людей, які там не працюють, зобов'язав Тернопільський міськрайонний суд. Там задовольнили позовні вимоги прокуратури області та прийняли рішення про усунення перешкод у користуванні адміністративною будівлею на вулиці Грушевського, 8 у Тернополі. Рішення суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається впродовж 10 днів. В Тернопільському штабі національного спротиву заявляють, що звільняти адмінбудівлю не збираються, бо там депутати зустрічаються з людьми, а на рішення суду подаватимуть апеляцію.
Тернопільську облдержадміністрацію люди зайняли ще 23 січня, там проводили зустрічі з обласними депутатами. А під кабінетом голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна вже більше двох тижнів тернополяни чекають на зустріч з очільником області.
Ольга, впродовж 2 тижнів перебуває в Тернопільській ОДА: "Ми мирно себе ведемо, чекаємо Хоптяна, щоб він вийшов на роботу, а він не виходить".
А тим часом прокуратура Тернопільщини звернулась до суду з позовом про звільнення захопленого приміщення обласної державної адміністрації. Тернопільський міськрайонний суд на другому судовому засіданні, яке тривало близько десяти годин, задовольнив позов прокуратури та зобов'язав людей, які не працюють в Тернопільській облдержадміністрації звільнити приміщення адмінбудівлі. Попри рішення суду, тернополяни з адміністрації йти не збираються, кажуть, що нічого протизаконного там не роблять.
Опитування:
" – Я, наприклад, не боюся своєї відповідальності. Я готовий на все, щоб ми жили в заможній українській державі. Щоб наші діти і внуки жили як в других країнах.
" – Наш український народ зараз стає як один народ з одним серцем, як один чоловік з одним серцем. У них всіх єдине бажання, в силі однієї єдиної думки досягнути своєї мети – стати добрими і робити добро. Ми тут будемо до тих пір, поки на нашій землі не буде цього добра".
" – Народ щоб переміг, щоб ми мали справжню Конституцію, справжнє українське керівництво і щоб люди державні служили Україні. Тоді народ буде багатий і держава буде багата, тоді нас стане поважати світ. А от так щоб слухатися якогось чиновника, нині Хоптяна чи його заступників в області і ступатися чи подивіться, що в областях робиться, яке судочинство, то це барахло, яке передалося з комуністичних часів і думало, що буде знущатися над людьми".
Володимир Стаюра, керівник Тернопільського штабу національного спротиву: "Суд виніс рішення звільнити захоплені приміщення. Ми нічого не захоплювали, відтак нічого не збираємося звільняти. Ми депутати обласної ради як тут проводили прийом, так і будемо проводити далі цілодобово. Відповідно, з юридичної сторони ми будемо подавати апеляцію, далі касацію. Нам важливо, щоб люди зрозуміли, що ми тут знаходимося законно, на законних підставах, нас ніхто не буде арештовувати, ніхто з нами нічого не буде робити".
В Тернопільській облдержадміністрації люди знаходяться на п'ятому та сьомому поверхах. Ми запитали одного з чиновників, кабінет якого знаходиться на сьомому поверсі, чи перешкоджають мітингувальники роботі працівникам адмінбудівлі на що отримали таку відповідь.
Мирослав Якимів, заступник начальника організаційного відділу апарату Тернопільської ОДА: "Мені не заважають, я працюю як і працював, мені ніхто не заважає. Є право громадян і так дальше. Я не хочу зараз цього коментувати. Я Вам сказав так – мені не заважають".
Рішення суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка подається впродовж 10 днів