Підвищена чутливість зубів призводить до постійного дискомфорту та больових відчуттів при вживанні гарячої чи холодної їжі. Щоб позбутися їх — потрібен особливий догляд. Наприклад, важливо купити електричну зубну щітку. Вона забезпечить більш ретельний і дбайливий догляд. Часто в них передбачено режим відбілювання. Також є спеціальні моделі, призначені для чутливих зубів.
Для більшого ефекту важливо використовувати спеціальні засоби, що допомагають зміцнити емаль, знизити неприємні відчуття й поліпшити загальний стан порожнини рота.
Найпопулярніші засоби
Спочатку важливо визначитися із зубною пастою, яка задовольнятиме вимоги і потреби. Вона має полегшити біль, спричинений підвищеною чутливістю. До того ж зубна паста допоможе зміцнити емаль, зменшить ймовірність появи карієсу.
Серед інших популярних засобів:
- Ополіскувач для рота. Він допомагає знизити чутливість, вбиває бактерії, що спричиняють наліт і гінгівіт, та освіжає дихання. Зверніть увагу на наявність у складі фтору. Він сприяє зміцненню зубної емалі, захищає від карієсу.
- Зубна щітка. Ультрам’які щетинки призначені спеціально для чутливих зубів і ясен. Вони забезпечать м’який, але ретельний догляд за ротовою порожниною. Популярними є електричні щітки Орал Бі — у каталозі виробника доступні десятки моделей, які різняться набором функцій та вартістю.
- Гель для чутливих зубів. Він дозволить швидко усунути болісні відчуття. Це знизить негативний вплив зовнішніх подразників. Гель стане відмінним доповненням для зубної пасти та ополіскувача.
Для посилення ефекту можна використовувати фторидний лак. Він застосовується задля захисту та зміцнення зубної емалі. Його головна перевага — зниження чутливості зубів. Завдяки засобу вдається створити захисний бар’єр на поверхні емалі. Фторидний лак рекомендується використовувати після консультації зі стоматологом.
Критерії вибору якісної зубної щітки
Оскільки головною в доглядовому арсеналі є зубна щітка, важливо розуміти, яка саме модель вам підходить.
Для цього в процесі купівлі враховуйте:
- Тип щетинок. Вони мають бути м’якими чи ультрам’якими. Саме такі забезпечують ефективне чищення, не вражаючи при цьому емаль чи ясна.
- Наявність режимів. Вони допоможуть адаптуватися до ваших індивідуальних потреб. Для чутливих зубів зазвичай рекомендується вибирати щадний режим.
- Таймер і датчик тиску. Це дозволить контролювати час, забезпечити рівномірну увагу до різних зон ротової порожнини. Датчик дозволить запобігти надмірному тиску.
- Сумісність насадок. Вибирайте модель, яку ви зможете надалі налаштувати під свої потреби. Наприклад, насадки з м’якими щетинками чи спеціальними покриттями для чутливих зубів.
- Автономність роботи. Важливо враховувати, скільки щітка може прослужити без необхідності підзаряджання.
Враховуйте ці рекомендації, щоб підібрати оптимальну модель, яка забезпечить дбайливий та ефективний догляд за чутливими зубами.