В Україні стратувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. Розпочалась вона 4 січня і триватиме до 5 березня. Охочих зареєструватись в Івано-Франківському регіональному центрі ще немає. Напливу документів чекають вже після повернення школярів із зимових канікул. Для цього потрібно надіслати документи рекомендованим листом в Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти. Пройти тестування можна максимум з чотирьох предметів. Обов'язковий тест – з української мови та літератури.
Перший крок у реєстрації – створення заяви-реєстраційної картки. Для цього потрібно завантажити спеціальну програму на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, заповнити усі вказані поля та вибрати з переліку предмети на тестування. Після заповнення заяву потрібно роздрукувати. Для реєстрації потрібно підготувати ще ряд документів: дві фотокартки розміром три на чотири, довідку зі школи або копію домента про освіту та довідку про стан здоров'я у випадку, якщо для складання тестів потрібні спеціально створені умови. Також для реєстрації має бути копія документа, що засвідчує особу: паспорта або свідоцтва про народження. На копіях потрібно написати "Згідно з оригіналом", поставити підпис, прізвище, ініціали і дату, а усі документи надіслати рекомендованим листом в Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти.
Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Ті абітурієнти, яким на 1 вересня 2013 року виповнилося 16 років, обов'язково мають реєструватися за паспортом. Ті абітурієнти, яким виповнилося 16 років після 1 вересня 2013 року, мають право, якщо у них вже паспорт є, реєструватися по паспорту, якщо немає – по свідоцтву про народження".
До 5 березня можна не лише зареєструватися, а й внести зміни у перелік вибраних на тестування предметів. Також для цього виділять ще два тижні після завершення реєстрації. Відкладати у "довгий ящик" реєстрацію організатори ЗНО не рекомендують. Краще застрахувати себе. І коли потрібно буде вносити зміни, щоб для цього ще був час. Також при реєстрації обов'язково потрібно вказувати не задокументовану домашню адресу, а місце фактичного проживання. Лише тоді зворотні листи із регіонального центру оцінювання якості освіти потраплять в руки адресату. Організатори тестування просять бути уважними, заповнюючи необхідні документи, та не відкладати реєстрацію на останні дні.
Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Для тих абітурієнтів, які неправильно заповнили свої документи, або не надіслали весь перелік документів, або недостовірні дані вказані, тобто в копії свідоцтва або паспорта одне прізвище, а в заяві – інше, то тут ще потрібен документ, який підтверджує зміну прізвища. В такому випадку є відмова. І ця відмова також буде надіслана на домашню адресу нашого абітурієнта".