Понад три сотні дорожньо-транспортних пригод, в яких винуватець втік з місця надзвичайної події. Саме така кількість аварій, в яких поліціянти розшукували порушників, трапилася у цьому році на дорогах області. Чому не потрібно втікати з місця ДТП та що потрібно зробити, якщо ви стали очевидцем автопригоди на дорозі – розповідає Тетяна Скиба.
Андрій Солтисяк – один з тих полісменів, завданням якого є пошук кермувальників, які порушили правила дорожнього руху та втекли з місця надзвичайної події. Інспектор пригадує один зі свіжих випадків на проспекті Злуки у Тернополі, де водій збив велосипед-візочок з дворічною дитиною і після цього втік.
“Змогли в той же день буквально за годину встановити транспортний засіб, який був причетний до ДТП. Виявили його, передали цю інформацію слідчому, який оформляв ДТП”, – розповів нам Андрій Солтисяк.
Оперативно розшукати порушників та якісно зібрати докази поліцейським допомагають камери відеоспостереження, інформаційні бази даних МВС. Не менш важливими є і свідчення очевидців. Андрій Солтисяк зазначає: повідомляти про інцидент потрібно правильно.
“Дуже часто люди люблять залишати записку: вас там вдарив автомобіль такий-то, або вас зачепила жінка автомобіля такого-то. Це все класно, воно працює. Але, на жаль, не завжди судом враховується як допустимий доказ. Бо ми не маємо особи, яка написала, не маємо офіційних пояснень. Воно нам допомагає працювати, але в ідеалі краще, аби люди самі зверталися до працівників поліції, або на лінію 102”, – пояснив нам інспектор.
Також швидкість розшуку залежить від того, як спрацює чергова частина, яка отримує інформацію про виклик та екіпажі патрульних вже безпосередньо на виїзді. Тому розшук водія та автомобіля – досить часто завдання не з простих. А це означає, що кожна ситуація вимагає індивідуального підходу.
“Буває таке, що є в нас все: номерний знак, зовнішній вигляд, але ми не можемо встановити водія. Наприклад, це дуже часто відбувається зі старими автомобілями, припустимо, “ВАЗ – 2101″. Ми маємо номерний знак, ми встановили власника, але виявляється, що власник продав автомобіль особі. І таких продажів відбулося сім”, – зазначив Андрій Солтисяк.
Загалом за минулий рік працівники патрульної поліції оформили більше трьох сотень дорожньо-транспортних пригод, в яких один з учасників покинув місце надзвичайної події.
“Також за вказаний період тернопільські патрульні розшукали 97,9 відсотків водіїв, які втекли з місця події. А це – 326 кермувальників. Їхні справи передані до суду”, – додала Ольга Пелих т. в. о. старшого інспектора пресслужби Управління патрульної поліції Тернопільської області.
Нагадаємо, що за вчинення дорожньо-транспортної пригоди передбачена відповідальність у вигляді штрафу 850 гривень або позбавлення права керування автомобілем від шести місяців до одного року. У випадку залишення місця аварії – 3400 гривень штрафу, або позбавлення прав від одного до двох років, або ж – адміністративний арешт.