додому Головні Магія перших років життя: чому ранній розвиток такий важливий для дитини?

Магія перших років життя: чому ранній розвиток такий важливий для дитини?

1469

На що схожий дитячий розум? На губку, яка вбирає у себе все, або на яскраве полум’я в каміні,  у яке постійно треба підкидати дрова? Діти народжуються із жагою пізнавати світ та природною мотивацією це робити. Порівняно із можливостями дорослого, дитина має суперздібності до вивчення нового.

Для раннього розвитку дитини потрібно водночас дуже мало і дуже багато: любов та турбота батьків, спілкування, різноманітність вражень, відсутність “лабораторних умов” існування, можливість бігати, бруднитися, падати, робити помилки та здобувати власний досвід. Саме так відбувається навчання через природну мотивацію, адже дитина вчиться аналізувати свої дії та робити висновки.  У майбутньому вона матиме охоту і ліжко застеляти, і їсти готувати, і уроки вчити.

Маленьку дитину не можна примусити вчитися, вона пізнає світ через гру. Завдання дорослих – не посадити дитину “за парту”, а скерувати ігри у правильному напрямку, так, щоб здобуті навички були корисними для подальшого життя надалі. Через гру можна навчити будь-чому, зацікавити так, щоб у неї загорілись очі, з’явився інтерес, тоді вона хотітиме все більше і більше нового.

Перед батьками постає питання: впораємося самі чи потрібні спеціалісти? Сім’я все ж є визначальною у ранньому розвитку дитини, саме там закладається фундамент особистості. Основну роботу виконують батьки, але допомога фахівців буде дуже корисною.

Наприклад, для розвитку мовлення, батьки мають багато спілкуватися з дитиною: звертатися до неї за іменем на ім’я, говорити слова любові, озвучувати та пояснювати свої дії, читати вголос, навіть якщо думаєте, що дитина нічого не розуміє. Вона імітує поведінку близьких, тож у неї з’являється звуконаслідування, яке згодом переросте у мовлення. Консультація фахівців потрібна, щоб побачити, чи відповідає мовний розвиток дитини віковим нормам: гуління в 3-4 місяці, лепет в 7-12, перші прості слова в 1 рік, близько 50 слів у запасі у 2 роки, складає речення у 3. Головне правило тут: не чекати, що “сам розговориться”, а звертатися до фахівців. Заняття із розвитку мовлення можна проводити від 1 року.

“Для успішного розвитку дитини потрібно створити сприятливе середовище. Забезпечити дитині вільний простір для ігор, експериментів та руху. Проявляти зацікавленість до діяльності. Розвивати моторику (через з допомогою малювання, ліплення, складання геометричних головоломок та ін.). Читати дитині книжки, розповідати оповідання і показувати ілюстрації – це сприятиме розвитку мовлення, уяви та інтелектуальних здібностей. Розширюйте словниковий запас. Багато розмовляйте з дитиною, називайте предмети та описуйте їхні характеристики. У нашому закладі, Oops pivnichnyi, є розвиваючі заняття для дітей від 1,5 року, де ми використовуємо авторську програму з елементами арттерапії. Головне пам’ятати, що кожна дитина розвивається у своєму власному темпі, тож потрібно бути терплячими”, – пояснює Надія Цибульська, педагогиня раннього розвитку, керівниця школи Oops pivnichnyi.

Батьки не мають достатніх знань про методики раннього розвитку. В океані інформації, яку дає інтернет, легко загубитися, витратити дуже багато часу, так і не зрозумівши, що ж підходить саме вам. Вклад спеціалістів тут буде неоціненний. Центри розвитку дають простір для вільної творчості. І можливість не прибирати кімнату після таких активних ігор. Тому простір Oops, що на Київській 8А, ідеально підходить для занять із раннього розвитку дитини. Серед переваг: унікальна авторська методика, яка є гнучкою, авторські навчальні програми, невеликі групи, активна команда педагогів та постійна комунікація з батьками.


В чому полягає користь занять з раннього розвитку?

1. Соціалізація. Малюки освоюють навички спілкування у групі з однолітками, вчаться проводити час без батьків і знайомляться з дисципліною – що буде абсолютно не зайвим, коли дитина піде у дитячий садок, а згодом у школу.

2. Навчання концентрації. Увага дитини зазвичай розсіяна, її концентрація набагато нижче, ніж у дорослого. Спеціальні методики допомагають розвивати посидючість «м’яким» шляхом, зацікавити, не примушуючи.

3. Раннє виявлення талантів. Одна дитина відрізняється логічним мисленням, інша творчим підходом до справи, третя артистизмом, четверта неймовірною пам’яттю. Завдяки методикам раннього розвитку можна виявити прихований талант малюка, почати розвивати його з перших років життя.

Не варто думати, що з дитиною займатися ще зарано. Щойно малюк народився, батьки вже повинні ставитися до нього, як до особистості. Вклад у ранні роки – це чудова інвестиція, бо допомагає відкрити  відчинити перед дитиною двері в цей великий, багатогранний, складний і невимовно прекрасний світ.

І насамкінець, пропонуємо вам спробувати заняття із іграшкою-антистресом своїми руками. Адже в сучасних умовах без стресу ніяк. Проте можна перетворити протидію йому у  в  цікаву гру. Що для цього потрібно?

— Пластикова пляшка;
— повітряна кулька;
— ножиці;
— борошно (крохмаль, чи крупи);
— нитки (за бажанням);
— фломастери чи маркери (за бажанням).

Беремо пластикову пляшку і відрізаємо їй горлечко. Одягаємо на неї кульку. Беремо те, чим будемо наповнювати її, і легко, малими порціями, проштовхуємо вміст в кульку. Коли кулька наповниться – знімаємо її з горлечка. І зв’язуємо ниткою. Можна намалювати обличчя або щось інше. А також придумати її історію разом з дитиною.