додому Головні Як допомогти собі пережити цей непростий період та як навчитися вгамовувати всі...

Як допомогти собі пережити цей непростий період та як навчитися вгамовувати всі емоційні коливання

579
“Ми маємо навчитися переживати все”. Через повномасштабне вторгнення раптова втрата близької людини, на жаль, торкнулася багатьох українців. Уникнути горя після втрати неможливо та й до смерті рідної людини ніколи не буваєш готовим. Як допомогти собі пережити цей непростий період та як навчитися вгамовувати всі емоційні коливання – ділимося порадами від психологині.
На сьогодні вкрай важливо дбати про власне фізичне та ментальне здоров’я. Адже під час війни ми переживаємо різні події, більшість з яких можуть бути негативними. Та, за словами психологів, варто дозволити собі відчути емоції. Якщо ви втратили людину – не забороняйте собі сумувати. Адже душевні рани не заживуть у такий спосіб.

Ольга Шепель, начальниця сектору психологічного забезпечення ДСНС у Тернопільській області, каже: “Неможливо боротися з втратою. Втрату треба пережити. Є кілька етапів цього горювання. Ми повинні їх пройти. Будь-яку складну емоцію, складне почуття ми можемо тільки прожити. І тільки тоді ми зцілимося, коли ми це проживемо”.

Переживати горе спільно з кимось може полегшити ваш емоційний стан. Також під час непростого періоду краще займатись справою, яка не потребує розумових зусиль – рукоділля, прибирання чи інші буденні справи, які ви робите щодня. А от навчитися вгамовувати емоційні коливання допоможе розуміння того, що треба жити усвідомлено, тобто тут і тепер. У цьому допомагають психологічні техніки.

“Техніки майнфулднес – це усвідомлення. Вони допомагають. Тілесні техніки. Бо вони допомагають звільнити стрес з тіла. І знаєте, в кожного це індивідуально. Комусь одне більше підходить, комусь інше. Але завжди це є те, що повертає нас в тут і тепер. Звісно, якщо тут і тепер мені саме погано, то ми тоді пробуємо ці техніки першої психологічної допомоги”.

Та під час стресу чи інших незвичних для вашого організму емоцій – не треба боятися звертатися по допомогу до психологів.