додому Головні Садівник із багаторічним досвідом розповів, як доглядати за деревами та як обрізати...

Садівник із багаторічним досвідом розповів, як доглядати за деревами та як обрізати гілки взимку

597
Щоб сад був не тільки красивий, а й приносив багато плодів. Про це мріють багато господарів та господинь. Аби отримати бажаний результат за деревами потрібно правильно та ретельно доглядати. Удобрення мінералами, обрізка та обробка – всі ці процеси потрібно виконувати, щоб ваші дерева були у доброму стані. Наша знімальна група зустрілася із досвідченим садівником, який саме працював на присадибній ділянці. Що ж можна робити в саду взимку? Про це – дивіться далі.
Аби ваші дерева приносили багато смачних плодів, за ними потрібно плідно доглядати. Михайло Войтович садівник із великим досвідом. Чоловік розповідає, один з основних процесів догляду – це правильна та своєчасна обрізка дерева. Сезон підрізання розпочинається з жовтня та триває до самого квітня. Позбутися зайвих та хворих гілок можна і взимку, але запевняє чоловік, тільки за сприятливої погоди.

“Є виняток тієї всієї системи обрізки – абрикоси, персики обрізаються в кінці липня, магнолія – в кінці червня, черешні – в серпні після збору врожаю”, – розповідає садівник.

Перше та найголовніше, що потрібно зробити у догляді за деревами – це нагодувати нашу рослину. Тобто дати мінеральні добрива та обприскати від хвороб. Вже тільки після цих процедур можна братися до обрізки дерева.

“Ми оголюємо крону і повинні її зразу взяти фарбу, бажано світлого кольору, білого і замастити місця великих зрізів”.

Пан Михайло показав і нам наочно, з чого розпочати саму обрізку дерева.
“В першу чергу ми маємо забрати минулорічні однорічні пагони. Після цього етапу, наступний етап – обрізання хворих та сухих гілок, говорить садівник”.

Суху гілку не завжди можна легко помітити, часто погодні умови можуть повпливати на це, говорить пан Михайло. Тому садівник рекомендує кожному перевіряти кору дерева на дотик.

Після обрізки непотрібних та сухих гілок. Пан Михайло говорить, слід добре оглянути дерево на наявність хвороби. Садівник запевняє, якщо вчасно помітити проблему та почати лікувати дерево – його можна врятувати. А як саме боротися із хворобою, щоб сад виростав та приносив вам радість і користь своїми плодами – дивіться у наступних випусках “Провінційних вістей” на ТV-4.