додому Новини У Добрівлянах Заліщицької громади цегляну огорожу тепер прикрашає мурал

У Добрівлянах Заліщицької громади цегляну огорожу тепер прикрашає мурал

574
Замість напіврозваленої та занедбаної огорожі – історія села. У Добрівлянах, Заліщицької громади цегляну огорожу прикрашає мурал. Раніше вона була у жахливому стані, а тепер на ній зображені усі великі події населеного пункту. Ініціювали та реалізували картину місцева молодь. Про історичний мурал маленького села – дивіться далі.
У селі Добрівляни, що неподалік Заліщиків, є стінопис, на якому зображена історія села. Створила його місцева молодь, яка протягом трьох тижнів кожного дня приходила малювати мурал. Юлія Гірчак, одна із організаторів, говорить так вони хотіли покращити зовнішній вигляд вулиці свого населеного пункту.

“Ми не хотіли, щоб це було просто для прикраси, ми хотіли, щоб це несло якийсь навчальний сенс. Щоб люди згадували і знали свою історію”.

Ось такий вигляд мала цегляна огорожа (у відео) до того, як стала її прикрасили малюнком. Щоб реалізувати свою ідею, молодь звернулася до місцевої влади, аби вона допомогла привести до ладу саму огорожу.

Згодом активісти приступили і до самого розпису стіни. На центральному малюнку зобразили легенду про Уляну – заможну жінку, яка проживала колись у Добривлянах. За легендою, вона усім допомагала та дбала про бідних, згодом село назвали на її честь. Ліворуч зображена історія церкву, яку у 1767 році води Дністра принесли у село під час повені. За деякий час приїхали люди з Прикарпаття та забрали її назад, але історія повторилася. Через два роки дерев’яна церква знову опинилася у Добрівлянах. На тому місці жителі села вирішили поставити каплицю.

Праворуч від центру малюнку зображене дійство на Івана Купала. Адже із 2000-х років у Добрівлянах щороку проводили фестиваль “Купальські мелодії Добрівлян”. На цю колоритну подію приїжджали люди з усієї України. Організатором фестивалю був Мирослав Лугофет, тому на муралі написані рядки з його пісні.

Юлія Гірчак розповідає, разом із іншими активістами села планують улітку продовжити наповнювати огорожу історичними картинами. Серед яких зображення різдвяного вертепу.