Світлана Майка, провідна спеціалістка відділу захисту рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області, коментує: “Він шкодить більше, як 140 культур, це культурні культури, ті що вирощуються в нас в сільськогосподарському виробництві і таакож бур’яни. Озима совка це метелик, це нічний метелик, він починає свій літ, приблизно в травні”.
На території України озима совка поширена в усіх областях, розвивається вона у декількох поколіннях. Шкідливість цієї комахи досить значна, кажуть експерти. Одна гусінь першого покоління за ніч може знищити 10-15 рослин цукрового буряку.
До третього віку гусениці живляться лише нижніми листками рослин. Гусениці старшого і середнього віків вигризають у коренях великі ямки або перегризають кореневу шийку й черешки листків. У її раціоні налічується до 150 видів рослин з різних родин. Вона пошкоджує картоплю, овочеві і баштанні культури, кукурудзу, виноград, сіянці та молоді саджанці дерев. Гусениця дуже ненажерлива, наприклад, одна особина за одну ніч може знищити 10-15 рослин цукрових буряків. Шкодити совка починає з країв поля, поступово утворюючи на ньому плями. Наприкінці осені личинки озимої совки середніх і старших віків завершують розвиток і зимують у ґрунті на різних полях.
Метелики, гусениці, які псують ваш урожай, не відразу помітні на грядках, оскільки вони неяскраві, непоказні і нешкідливі на перший погляд. Тому, щоб не втратити урожай, потрібно регулярно уважно оглядати посадки та знищувати метеликів, кладки їх яєць, поки з них не з’явилася величезна кількість ненажерливих гусениць. також важливо правильно обробити ґрунту під озимі культури, кажуть фахівці. Можна боротися з совками й обприскуванням посівів, але необхідно вловити момент, щоб хімічний препарат попав на личинку.