додому здоров'я Перший спосіб захиститись від цукрового діабету – обізнаність і профілактика

Перший спосіб захиститись від цукрового діабету – обізнаність і профілактика

2567

Перший спосіб захиститись від цукрового діабету – обізнаність і профілактика. Визначити рівень цукру у крові всього за 5 хвилин сьогодні могли усі охочі. У Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом студенти Тернопільського державного медичного університету ім. Івана Горбачевського організували безкоштовну акцію поблизу трьох корпусів вишу, закликаючи людей дбати про своє здоров'я.

Андрій Гвоздецький, представник студради ТДМУ ім. І Горбачевського: "Цукровий діабет – це страшна хвороба. Ми коли ходимо на пари, бачимо людей, які мають вже пізні наслідки цукрового діабету, коли бачимо, що люди без кінцівок, з втраченим зором, з хворобами серця лежать, тому що вчасно не звернули увагу на своє здоров'я, не прийшли до лікарні, не поміряли цукор, то нам стає боляче".

Ускладнення від цукрового діабету мають 8 з 10 людей, у яких вперше діагностують цю хворобу, кажуть медики. Бажання допомогти і відвернути захворювання спонукало майбутніх лікарів впливати на людей і словом, і ділом. Молодь від листівок і пропозиції безкоштовно виміряти рівень цукру в крові відмовлялась частіше, ніж люди старшого віку.

Пані Галина, мешканка Ходачкова: "Випадково потрапила, але зважилась, бо хотіла знати, який рівень. В мене в сім'ї чоловік мав цукровий діабет і я хотіла знати, який рівень цукру в мене. Дуже задоволена, що в мене нормальний рівень цукру".

Люди, старші 45 – в зоні ризику, тому робити цей аналіз мають щороку. Але й молодь не застрахована. Хвороба з роками не дрімає. У 2012-му цукровий діабет діагностовано у мільйона двохсот тисяч українців. Вже за рік таких хворих виявили вдвічі більше. Проблема – світова, кажуть медики.

Надія Пасєчко, лікар-ендокринолог, проф. кафедри внутрішньої медицини №1 ТДМУ ім. І Горбачевського: "Ми сьогодні маємо пандемію цукрового діабету в світі. 380 млн сьогодні. Ця цифра очікувалася в 2025 році. Нажаль, в Барселоні в 2013 році було констатовано, що вже досягнуто цієї цифри".

Це число зростає і тому, що обстежуються люди інтенсивніше. Тому медики переконані, проводити такі акції треба.

Надія Пасєчко, лікар-ендокринолог, проф. кафедри внутрішньої медицини №1 ТДМУ ім. І Горбачевського: "2/3 хворих з тих однієї третьої, в якої виявили, ходять і не знають, що в них є це захворювання.

Усвідомлюють це і тернополяни. До палаток на вулицях міста сьогодні стояли черги.

Соломія Гнат, магістр кафедри внутрішньої медицини №1 ТДМУ ім. І Горбачевського: "Ми навіть не очікували такого ажіотажу, але постійно є люди, ми не стоїмо ні секунди. І на цей час не діагностували ще ні в кого".

Ольга Савуляк, журналіст: "Для того, щоб дізнатися власний показник рівня цукру в крові потрібно зовсім небагато – бажання і трохи часу… Я дізналася про свій всього за 2 хвилини".

Ці кілька хвилин і для мене, і для усіх, хто сьогодні обстежився коштували значно більше, ніж може здаватись. Їх ціна – власне здоров'я.