Роман Свірський, старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Тернопільській області, коментує: “Якщо ви комусь донатите кошти на армію, дивіться уважно, кому ви це відправляєте. В нас були на території області люди, які сиділи в фейсбуці шукали фотографії людей, які в лікарні, реальних воїнів. Брали фотографію воїна, брали текст іншого оголошення, підставляли під ті реквізити свою банківську картку”.
Чимало шахрайств відбуваються тоді, коли родичі військовослужбовців намагаються знайти зниклих безвісти бійців. Аби віднайти рідну людину, сім’ї та друзі розміщують оголошення в різноманітних групах у соцмережах. У них часто вказують особисті дані, номер телефону, особливі ознаки безвісти зниклого. Цією інформацією користуються зловмисники.
Також шахраї можуть використати вказаний номер безвісти зниклого бійця в подібних оголошеннях для доступу до банківських карток військового.
У поліції кажуть, суми таких крадіжок досягали кількох мільйонів гривень. Інший приклад з напрацьованих схем зловмисників – виплати від держави. У месенджерах невідомі надсилають повідомлення з пропозицією отримати фінансову допомогу від різноманітних організацій. Проте, коли людина переходить за вказаним посиланням та вводить реквізити банківської карти, гроші так і не надходять, а навпаки зникають. Поліціянти кажуть, у нашому краї жертвами таких злочинів зазвичай стають пенсіонери та внутрішньо переміщені особи, які потребують допомоги.
Аби не потрапити на гачок шахраїв – отримуйте інформацію щодо виплат з офіційних джерел. Не переходьте за сумнівними посиланнями, не вводьте реквізити платіжних карток на підозрілих та незнайомих сайтах. А якщо ж вам відомо про випадки шахрайства – телефонуєте на гарячу лінію Нацполіції України – 102.