додому культура Майже 40 років – мистецтву. Тернопільському художнику Дмитру Стецьку – 70

Майже 40 років – мистецтву. Тернопільському художнику Дмитру Стецьку – 70

1138

Майже чотири десятиліття з 70 років життя – мистецтву. День народження відомий тернопільський художник Дмитро Стецько відзначає у листопаді. В який день народився – і сам точно не знає. Проте навіть у 70 він молодий, енергійний і закоханий. У дружину, життя і мистецтво.

Щодня, ось уже майже 40 років, він приходить у свою майстерню і творить. Зовні непримітна будівля в серці Тернополя для відомого художника Дмитра Стецька – друга домівка. Зізнається, вперше пустив сюди відеокамеру. Вона покаже автентичний інтер'єр, зібраний з дорогих серцю речей, проте не передасть атмосфери, яка панує в майстерні. Нині творчість Дмитра Стецька відображають сотні робіт – картин, скульптур, пам'ятних дошок. Все це почав творити відносно пізно, у 27 років. Хоча любов до прекрасного зародилась значно раніше.

Дмитро Стецько, художник: "Хлопці, з якими дружив, просили мене на заказ, ще дитиною був, пасли корови, намалюй нам щось на дорозі, на пилюці, чи на стіні. Я малював, а вони пасли худобу, завертали. На тому я вже так заробляв".

Майстерня невелика. Пан Дмитро малює окремі картини. У виставки їх збирає щодесять років. Тоді ж і сам оцінює гармонію усіх творів. А вони – пронизані часом і простором, каже автор. Тому розуміють картини не всі глядачі. Але справжнє мистецтво не завжди актуальне тут і тепер. І геніїв часто розуміють далеко не одразу. Його творчість невпинна. Кожна серія картин не просто задум. Їх зміст формують події, оточення, настрої, життєва позиція. А надихають – близькі та рідні.

Дмитро Стецько, художник: "Дав тобі Бог день, дав здоров'я. Він дає добре здоров'я, а це і в картині відгукнеться. Бо йде добра аура зверху. І оточення, люди, а особливо для мене це дружина…. А дружина в мене в основному з перших до отанніх проглядається. Якщо умовно мені треба якийсь сюжет, все рівно проглядається дружина, бо вона ввійшла в моє єство. І хочеш, не хочеш, – виходить дружина".

Дружина Віра – головна помічниця, найбільший поціновувач і стимул в житті. Вона взяла на себе всі організаційні клопоти, аби лише він вільно творив. Чоловік же поміж полотен незмінно береже фотографії коханої. Його роботи зберігаються в музеях і галереях Києва, Канева, Львова, Одеси, Хмельницького, Запоріжжжя, за межами України – в Канаді. Назбиране за останнє десятиріччя, а це вперше акварельні роботи, Стецько покаже 19 листопада на виставці у Києві. Цього ж місяця картини, які називають мальованою поезією, побачать тернополяни.