додому Новини Собор Архістратига Михаїла: нова дата, традиції, прикмети

Собор Архістратига Михаїла: нова дата, традиції, прикмети

936

Собор Архістратига Михаїла – це велике православне свято на честь усіх небесних ангелів та їхнього ватажка архангела Михаїла.

Раніше Михайлів день в Україні відзначали 21 листопада. Але з переходом ПЦУ і УГКЦ на новий церковний календар змінилася дата свята – тепер воно припадає на 8 листопада.

Архістратиг Михаїл – це голова небесного війська, покровитель воїнів та України, який керував силами Божої армії у битві із Сатаною. Він вважається покровителем Києва і шанується українцями ще з часів Київської Русі.

Саме Михаїл скинув з небес всіх занепалих духів, тож під час війни українці часто звертаються з молитвами до святого про допомогу над силами темряви.

Наші пращури на Михайлів день запрошували гостей за щедро накритий стіл, бо не мали ніяких сільськогосподарських робіт. Вони вірили, що чим багатший стіл, тим більше буде задоволений святий Михайло.

Щоб наступний рік був урожайним, готували багато наїдків. На стіл подавали пироги з борошна нового помелу з різноманітними начинками, але основною стравою був холодець. Також пригощали домашнім пивом. Святкування могли затягнутися на цілий тиждень, навіть до початку Різдвяного посту.

Народні прикмети:

  • Відлига — зима буде мокрою та теплою, а весна — ранньою;
  • день без снігу — зими зарано ждати;
  • земля замерзла та дме холодний вітер — снігу не буде до зимових свят;
  • сніг і мороз — весна буде пізня й холодна;
  • теплий день — весна буде рання та м’яка;
  • сніг випав — весь листопад буде холодним та морозним.