додому культура Вечір пам’яті Герети провели у бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля”

Вечір пам’яті Герети провели у бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля”

673

Тернопільські вчителі своїх учнів виховують не лише словом, а й прикладом великих земляків. Одним з таких є видатний археолог, мистецтвознавець, історик, поет, громадсько-політичний діяч Ігор Герета, вважають у третій школі Тернополя. Цьогоріч йому мало б виповнитись 75. Розказати про  великого земляка більше вирішили на вечорі пам'яті у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля".

Олег Герман, друг Ігоря Герети: "Я викладаю в університеті історію культури. Культури українства, світу, нашого краю. Я поставив питання перед студентством: "Хто такий Ігор Герета?". І я був шокований, вражений. Мене боліло. Не знають. А він щойно був, ходив, творив, сіяв".

Хто такий Ігор Герета, ставши студентами, точно знатимуть ці школярі. Один з уроків для них провели у бібліотеці-музеї "Літературне Тернопілля".

Катерина Філь, вчитель української мови та літератури ЗОШ №3 Тернополя: "Зі своїми дітьми, з 8 класом прийшли сюди, у музей, аби в такому колі товаришів і побратимів довідватися трохи більше, згадати і долучити дітей до такої великої постаті як Ігор Герета. Для того, щоб в сучасному світі діти краще збагнули цінності, які в сучасному світі тримають людину на землі".

Побратими Ігоря Герети називають себе його учнями. На вечори пам'яті, як і на зустрічі з ним за життя, поспішають з радістю. Бо саме в пам'яті близьких людей продовжує жити Герета як справжній друг, видатний археолог, мистецтвознавець, історик, поет.

Богдан Савак, друг Ігоря Герети: "Не мати часом кусень хліба, а все віддавати на книжки. Шкода, що його бібліотека частково збереглася, а частина мабуть пропала. Коли я прийшов до хати, там всюди висіли полиці. Всюди було заповнено. Фортепіано і стоси книжок. Я тільки приходив і завжди в них сидів. Це людина-феномен".

Про нього розповідають не лише люди, а й листи, фотографії, книги. У музеї саме діє виставка до 75-річчя Герети. Проте його працівники з радістю готові розказати про кожного з наших відомих земляків.

Оксана Лехіцька, бібліотекар бібліотеки-музею "Літературне Тернопілля": "Ми стараємось відкривати для гостей нашого міста, учнів і взагалі міщан найповажніші імена в історії літератури нашого краю. Бо нахил нашої роботи – літературне краєзнавство. Понад 300 імен ми відкрили тих, хто народився в нас, якось була пов'язана його літературна чи громадська діяльність з історією нашого краю".