додому Головні О. Ярмоленко: В області пацієнти можуть пройти реабілітацію у восьми медзакладах

О. Ярмоленко: В області пацієнти можуть пройти реабілітацію у восьми медзакладах

662
На базі Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні вже два роки мають можливість безкоштовно проходити реабілітацію тяжкопоранені військовослужбовці, а також цивільні. У новому відділенні є п’ять мультидисциплінарних команд, це лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, асистенти фізичного терапевта, а також асистенти ерготерапевтів. За основу моделі реабілітаційної допомоги тернопільські медики взяли ізраїльський досвід. ЯК виглядає нове відділення та чому уже незабаром схожі з’являться ще у вісьмох лікарнях Тернопільської області, дізнавалась наша Христина Черешнюк.
Михайло Береза з Кропивницького. На війну чоловік пішов у травні 2023 року, після того, як йому вручили повісту на вулиці. А вже через два місяці, у липні, під час свого бойового завдання в селі Кліщіївка, що поблизу Бахмута, боєць потрапив на міну.
“З окопу вискочив, побіг до хлопці. Сказав, що мене затрьохсотило. До мене підбігли хлопці, визвали евакгрупу і далі нічого не пам’ятаю”.

Михайло кілька днів пробув у штучній комі у Дніпропетровській лікарні. На щастя, прокинувся. Першими, кого побачив чоловік – були рідні.

Осколок потрапив у лобову кістку, тому медикам довелось вирізати у Михайла шматок черепа. Як наслідок, у чоловіка – нерухома рука, а також йому важко триматись на ногах. Бійця заново вчать ходити у реабілітаційному відділенні Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні.

Ольга Осадчук, ерготерапевт нейрореабілітаційного відділення Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні, коментує:
“Ми розробляємо руку. Здійснюємо різні вправи для розтягу, вправи активні та пасивні. Вчимо його самостійно одягатися, вмиватися, бритися, самообслуговуватися”.

Павло Скобляк, завідувач нейрореабілітаційного відділення Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні, пояснює: “У нас є сформовано мультидисциплінарні команди. Ми надаємо послуги в межах всієї лікарні. Також надається стаціонарна та амбулаторна реабілітаційна допомога”.

За основу моделі реабілітаційної допомоги тернопільські медики взяли ізраїльський досвід, коли одночасно лікують і цивільних, і військових. За словами, директорки департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольги Ярмоленко, в області пацієнти можуть пройти реабілітацію у восьми медзакладах. Кластерних: у Кременецькій лікарні, Теребовлянській, Чортківській та Козівській, а також надкластерних: медзаклад у Більче-Золотому, дві лікарні в Заліщиках, а також Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації, яка незабаром може змінити статус.

Оновлені стаціонарні реабілітаційні відділення планують відкрити у понад двох сотнях українських лікарень. Там оздоровлюватимуть безкоштовно від 30-ти до 60-ти цивільних пацієнтів, а також військовослужбовців.