На Львівщині 28 людей, серед них 4 дітей, госпіталізовані з діагнозом харчова токсикоінфекція, у потерпілих підозра на сальмонельоз. Відповідна комісія встановила, що всі люди їли кури-гриль, придбані 25 жовтня в одному з супермаркетів Львова.
Співробітники львівської санепідстанції підготували всі документи для передачі в суд стосовно закриття відділу, який торгував грилем у супермаркеті. На Тернопільщині за кілька останніх місяців трапився один випадок масового отруєння – в Копиченцях Гусятинського району.
Цьогоріч в Україні зареєстровано 36 спалахів кишкових інфекцій. Один з них в серпні на Тернопільщині, – в Копиченцях Гусятинського району. В закладі громадського харчування збудник сальмонельозу виявили у 8 стравах.
Ірина Кулачковська, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Спеціалістами санепідслужби був зроблений весь необхідний комплекс профілактичних заходів з метою попередження подальших випадків. Вогнище проіснувало в межах інкубаційного періоду, і повторних випадків зареєстровано не було".
Серед причин спалахів кишкових інфекцій Ірина Кулачковська називає порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму, купівлю продуктів на стихійних ринках.
Ірина Кулачковська, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "В основному левову частку, питому вагу найбільше це займають продукти домашнього приготування, а далі на другому місці – це стихійна торгівля, тобто придбання харчових продуктів в недозволених місцях, несанкційонованих".
В залежності від території та кількості працівників, заклади харчування в тому числі і супермаркети, епідеміологи перевіряють раз у 3 роки – так затверджено у Постанові Кабміну з вересня минулого року. Якщо в кафе, магазинах зареєстровано менше 50 працівників – планові перевірки проводять раз у 5 років. Якщо санепідстанція контролює торгові мережі загалом, то ветеринарна служба області відповідає за продукцію, яка реалізовується у цій мережі.
Ірина Кулачковська, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Є перелік критеріїв, згідно з якими здійснюється розподіл об'єктів нагляду. Тобто, ці заклади харчування, відповідно до території, кількості працюючих, відносяться до середнього ступеня ризику, а це перевірка раз на 3 роки, або низького ступеня ризику – взагалі перевірка один раз на 5 років".
Жодних наказів про додаткові чи позапланові перевірки через масове отруєння на Львівщині тернопільські епідеміологи не отримували. Загалом нині ситуація, пов'язана з кишковими інфекціями на Тернопільщині, стабільна, каже Ірина Кулачковська.