додому Головні Пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук: пожежники...

Пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук: пожежники гасять близько 30 пожеж із сухої трави

492
За добу рятувальники Тернопільщини виїжджають на гасіння пожеж в екосистемах близько 30 разів. Невинне, на перший погляд, спалювання сухої трави може призвести до масштабних пожеж, загибелі людей, свійських та диких тварин. Вогонь, який швидко розповсюджується в суху погоду може перекидатись на природні насадження та набути загрозливих розмірів. Тому рятувальники Тернопільщини нагадують краянам – не варто спалювати сухостій.
Вогняна стихія поглинає все живе на своєму шляху. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі й траві виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім цього, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Протягом минулих вихідних вогнеборці Тернопільщини ліквідували 18 пожеж в природних екосистемах.

Сергій Данілін, прес-офіцер ГУ ДСНС у Тернопільській області, коментує: “Складність і небезпека таких пожеж у тому, що полум’я поширюється надто швидко і на великі території. Є велика ймовірність того, що воно може перекинутись на сусідні будівлі, лісові масиви, торфовища”.

Невинне, на перший погляд, спалювання сухої трави може призвести до масштабних пожеж, загибелі людей та тварин. До трагічних наслідків спалювання сухої трави призвело у селі Борщів. 13 вересня вогнеборці на місці згарища, під відкритим небом знайшли жінку. Вона загинула у кареті “швидкої” дорогою до лікарні.

Рятувальники розповідають, як правило, спалюють суху траву, або господарі, які завершують роботи на присадибних ділянках або дітлахи, які граються із сірниками. Тому надзвичайники закликають краян не нехтувати правилами безпеки, не спалювати сухостої. За спровоковану пожежу є адміністративна відповідальність – від 3 тисяч і до 30 тисяч гривень.