Олена Петляр, вирощує сорти помідорів, розповідає: “Чим більше ти захопляєшся чимось, тим більше ти стараєшся щось інше попробувати. В цьому році мене подивував сорт “Джавелін”. Розумієте, що це останні сорти, які названі в честь наших подій. Вони мають кисло-солодкий смак і родять такими гронами і їх настільки багато”.
Кількість переходить в якість. Саме так подружжя пояснює свою любов до вирощування помідорів. Адже з такої 800-сот сортів Олена та Ігор обрали для себе найкращі, їх сім’я висаджує на своєму городі найбільше.
Ігор Чаплінський, вирощує сорти помідорів, ділиться: “Цей велетень сімейний червоний – це з Казахстану сорт. Це найменші плоди, останні. Щоб вирощувати велику кількість є сорти штамбового типу, називають їх ще гномами. Це такі, що ростуть без особливого догляду. Висадити і не потрібен їм кілочок, можуть рости просто на землі”.
Щоб отримати гарний врожай, помідорам подружжя приділяє час щодня. Адже кожен сорт потребує особливого догляду. Спілі овочі господарі не продають. Реалізовують на ринку лише насіння. А ось вдома сім’я готує зі свого урожаю томатний сік, салати та іншу консервацію. Під кожен сорт страви мають свій секретний сорт. До прикладу, для соління беруть помідору-сливу твердішої структури.
Пані Олена ділиться: “Якщо квасити, то помідори дуже смачні оранжеві. Оранжевий помідор має збалансований смак. Він має і цукри і кислоти такі, що смакові властивості тої помідорки, коли ти її достаєш з банки взимку, він дає такий аромат, такий запах і структура така, що ти їси і його хочеться”.
Олена каже, квасить помідори за простим, але давнім маминим рецептом.
Цьогоріч подружжя вперше спробує ще й в’ялити помідори, а також приготувати зі свого урожаю варення. Обіцяють, якщо й це у них вдасться – поділяться рецептом наступного року.