додому суспільство 8 травня у світі відзначають Міжнародний день перемоги над фашизмом

8 травня у світі відзначають Міжнародний день перемоги над фашизмом

602

8 травня у світі відзначають Міжнародний день перемоги над фашизмом. Починаючи із 2012 року саме цю дату для вшанування пам'яті усіх загиблих в Другій світовій війні обрали і у Тернополі. Сьогодні влада міста та області спільно із духовенством прийшли до пам'ятника Матері, що в Парку Слави, аби поминальною молитвою і покладанням квітів згадати усіх тих, чиє життя обірвала жорстока війна.

До пам'ятника Матері у парку Слави в Тернополі, аби вшанувати пам'ять полеглих в Другій світовій війні, прийшли представники влади міста та області. Священики відправили панахиду за загиблими. Присутні, без зайвих промов, поклали квіти до підніжжя меморіалу. Обійшлося без конфліктів, без партійних символік, без червоних прапорів та георгіївських стрічок. Учасники акції, в знак скорботи, отримали наліпки із стилізованим зображенням червоного маку, розробку харківського дизайнера Сергія Мішакіна. Кажуть – саме цей знак нині використовують в усій Україні. Історія ж символізму саме квітки червоного маку, запевняють, є європейською.

– Коли закінчувалася Перша світова війна на полях бельгійської Фландрії були великі кровопролитні бої і дуже багато загиблих були поховані на полі і коли пройшов рік, на друге літо, там дуже буйно зацвіли маки і після цього в Європі застосовується квітка маку як символ примирення, символ пам'яті, – розповідає директор Департаменту культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей.

Вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні саме восьмого травня у Тернополі провели вже третій рік поспіль.

– 8 травня сюда приходять тернополяни, для того, щоб вшанувати всіх жертв, всіх невинно-убієнних під час Другої світової війни, не розділяючи при цьому нікого, віддати пам'ять, вічну пам'ять всім, хто загинули 9 травня. Також люди прийдуть сюда, щоб покласти квіти до вічного вогню, вшанувати і цей монумент, і я думаю, що ці два свята, ці два дні, які раніше були святковими, вони сьогодні є траурними, тому що ми вшановуєм пам'ять загиблих, повинні об'днати всіх тернополян і показати нашу єдність на всю Україну, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Нас однаково болить і знищений більшовиками, вивезені Антонівці на Шумщині і спалені нацистами Молотків і Осник, тобто це однаковий біль – і там були українці і там були українці, отака наша позиція. Я думаю, що день 8 травня має стати днем національного примирення. Ми мусимо примиритися, тобто у нашому поколінні, яке має примиритися і поставити крапку на тому, хто за кого воював, тому, що примирення, це є шляхдо побудови України, – вважає голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

– Ці дні, це є дні молитви, дні вшанування, дні примирення, і ми дуже хочемо, щоби саме таким чином ми ставилися до подій в Другій світовій війні і розуміли, що той обов'язок, який є в кожного громадянина, в тих людей, які тоді віддавали життя за свою землю, ми зараз так само, як їхні нащадки, повинні розуміти свій обов'язок захищати свою землю заради майбутнього тих поколінь, які мають прийти на наше місце, – каже голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.