75 мільйонів гривень виділили з державного бюджету на Нову українську школу для Тернопільщини, ще 25 мільйонів виділив обласний бюджет та 11 мільйонів місцеві. Ці гроші витратили на закупівлю парт, техніки та дидактичних матеріалів. Минуло майже пів навчального року, втім в деяких школах першокласники досі сидять за старими партами, а вчителі не мають нових програм. Та Нова українська школа – це не лише сучасні меблі, а зовсім інший підхід до навчання учнів, кажуть педагоги.
1-Б клас 28 школи Тернополя. Діти навчаються за стандартами Нової української школи. Їм не дають домашніх завдань, не ставлять оцінок, ні до чого не змушують, а лише у формі гри доносять інформацію. Це набагато дієвіше, ніж стара система освіти, переконані у школі.
Більшість першачків вже вільно читає. Діти кажуть: у школі їм подобається.
Найголовніше, аби прийшовши до школи, діти не втратили інтерес до навчання. Сучасні першокласники зовсім не ті, якими були ще навіть десять років тому, отож зміни, однозначно були потрібні, кажуть у 28 школі Тернополя. І педагогам тут дали волю. Згідно з освітньою реформою, вони самі можуть обирати, за якою програмою навчати дітей. Адже одне із основних завдань педагога – зацікавити першокласника. І для цього підійдуть будь-які методи. Хоча найдієвішим є навчання у формі гри.
– В даному випадку я його більше люблю використовувати на уроках математики, тому що діти можуть працювати з ними, як зі сигнальними картками. Коли вони, наприклад, обчислюють математичні вирази і мають дати відповідь на запитання, скільки має вийти в тому, чи іншому математичному виразі, використовуючи ключ до лего ,вони просто піднімають цеглинку певного кольору, або будують вежу в певній послідовності для того, щоби проконтролювати потім відповіді дітей, – каже вчитель початкових класів 28 школи Тернополя Оксана Швець.
Нова українська школа передбачає заняття дітей у групах, каже Оксана Швець. Завдяки цьому діти вчаться співпрацювати та не бояться висловлювати свою думку.
Нова українська школа – це зовсім інший підхід до навчання, каже директор 28 школи Тернополя Лілія Вавринів. Поки що першокласники сидять за старими партами, але якість знань від цього не страждає.
– На даний момент дидактичні матеріали вже майже всі закуплені і вчителі працюють з дидактичними матеріалами. Меблів ще немає, мають привезти до 20-24 грудня. Тому що фабрики, які виробляють шкільні меблі, отримали одночасно дуже багато замовлень і не справляються з такими потужностями. Підручники на даний момент також вже є у всіх першокласників, – говорить директор 28 школи Тернополя Лілія Вавринів.
Нова українська школа має на меті заохотити дітей до навчання, кажуть педагоги. На уроки вони мають йти з радістю, а не тому, що так потрібно.