додому духовність 7 липня християни східного обряду відзначають Різдво Івана Хрестителя

7 липня християни східного обряду відзначають Різдво Івана Хрестителя

744

7 липня християни східного обряду відзначають Різдво Івана Хрестителя. У східно-словянських країнах його ще називають святом Івана Купала. Особливо загадковою є ніч напередодні Купала. Плетіння вінків та перескакування через вогнище, ритуальне купання, ворожіння на вінках, шукання квітки папороті. Такі обряди не мають нічого спільного з християнством, кажуть священики і радять святкуючи Різдво Івана Хрестителя  насамперед відвідати богослужіння.

– Не треба шукати в нашому житті того, що є десь дораджене іншими людьми. Можливо ми маємо якийсь сумнів чи та традиція потрібна чи ні. Хтось щось там робить на Івана Купала якісь чинності, обряди, насправді вони не мають жодного відношення до християнських обрядів. Тому дуже важливо зрозуміти, що ці традиції гадати чи ще щось є неприпустимими. Тому прошу вірних в першу зробити акцент на тому, що ми є християни. А кожен християнин, вшановуючи свого творця повинен цей день піти помолитися і в цей день проспівати пісню прослави саме Івану Хрестителю, – розповідає прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.


 
Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце. Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

– Він був тим, хто предвістив прихід Месії, який його охрестив, це є вагома постать в історії нашої церкви. В нього також ми повинні просити того благословення і мудрості, щоб Іван Хреститель всіх нас наставляв на вміння розпізнати Бога в нашому житті, бо він з-поміж того натовпу людей сказав: "Ось агнець Божий, який бере гріхи всього світу". Це важливо, з-поміж того натовпу розпізнати, де в нашому житті є Бог і чого ми маємо досягнути, – каже отець Олег.