додому суспільство 7 квітня Тернопіль відзначатиме Свято сім’ї в очікуванні дитини

7 квітня Тернопіль відзначатиме Свято сім’ї в очікуванні дитини

657

7 квітня, на Благовіщення, Тернопіль відзначатиме Свято сім'ї в очікуванні дитини. Велике сімейне дійство вже стало традиційним, а наше місто – єдине в Україні, де його святкують. Під час приготувань до свята планують провести тематичні конференції, інформаційно-просвітницьку роботу з питань здоров‘я вагітних, материнства, батьківства та запобігання непланової вагітності. Такі заходи, переконують організатори, сприятимуть шанобливому ставленню до вагітності, збільшенню народжуваності та зменшенню кількості абортів, також це покращить психологічне здоров‘я малюків.

1 квітня цього року на світ з'явилися Тарасик і Вероніка-Марія. Їх мама Тетяна розповідає: народжувати було зовсім неважко, адже у жінки був кесарів розтин. Оскільки мама ще під наркозом, першим дітей пригорнув батько.

Тетяна, породілля: "Батько переживав, щоби їх не скинути з грудей. Дівчинка чемна була, а хлопчик трошки плакав".

Все частіше чоловіки виявляють бажання бути присутніми при пологах. Стереотип, що чоловіку цього робити не варто, адже це може позначитись на його психологічному стані, Анна Свірська відкидає. Жінка – на 36 тижні вагітності. Каже: без жодних страхів вже готова народжувати сама і чоловіка до партнерських пологів підготувала.

Анна Свірська, готується до партнерських пологів: "Напевно, чоловіки стали зараз більш свідомі, більш вже проявляють самі ініціативу, відійшли від тих стереотипів, які раніше нав'язувались навіть попередніми поколіннями і мій чоловік із задоволенням, він цього чекає. І хоче відвідати не тільки лекції, які проводяться загальні, а можна відвідати і індивідуальні лекції, де отримати корисну інформацію, також можна проглядати відповідні відео".

Ольга Сидорчук, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги Тернопільської комунальної міської лікарні №2: "З започаткуванням тих партнерських пологів, воно в нас навіть деякий час було модним, що чоловіки йшли в пологовий зал, але не з метою повноцінного партнера, а вони йшли часто як наглядач, як спостерігач, просто подивитися, через цікавість банальну. Це неправильно і ми зараз стараємось з цим боротись. Просимо, щоби вагітні жінки, щоб супружні пари, які збираються народжувати ходили на школу материнства і попередньо готувались, тому що для того, щоб бути ефективним партнером в пологах обов'язково треба навчитися. Там треба багато знати і дещо навіть вміти".

Іванна Наконечна, лікар акушер – гінеколог: "В післяпологовому періоді є дуже важлива активна участь батька, тому що дитина, яка народжується вона все ж таки хоче психологічної такої адаптації і дуже важливо почути голос не тільки мами після пологів, а й батька. А також в нас є такі випадки, коли пологи можуть закінчитись непланово кесарським розтином, або навіть планові в нас є кесарські розтини. Мама не може дати йому ту адаптацію, бо вона ще знаходиться на операційному столі  і тому в нас є таке поняття кесарський тато".

Окрім того, що чоловіки все частіше стають партнерами при пологах, вони разом з жінками відвідують відповідні заняття, кажуть у школі материнства. Адже нерідко чоловік потребує значно більшої як фізичної, так і психологічної підготовки, ніж жінка.

Іванна Наконечна, лікар акушер – гінеколог: "Чоловік досить приймає активну участь і після пологів вони не менш, можливо, втомлені, чим сама жінка, бо в самої жінки після пологів більше виробляється так званих гормонів ендорфінів, після чого вона має надзвичайно велике почуття ейфорії, радості, задоволення, а в чоловіків трошки менше цих ендорфінів, тому втому після пологів чоловіки можуть відчувати більшу чим жінка".

Свято сім'ї в очікуванні дитини у Тернополі почали відзначати три роки тому з ініціативи молодіжної греко-католицької громади, яка запропонувала святкувати його саме на Благовіщення. Тернопіль перше і поки єдине місто в Україні, де є свято сім'ї в очікуванні дитини.

Ольга Ярмоленко, заступник начальника відділу охорони здоров'я Тернопільської міськради: "На протязі тижня ми проводимо заходи, які пропагують вагітність, пропагують щасливе протікання вагітності, пропагуємо партнерські пологи, хочемо донести до свідомості людей, що не народжує одна жінка, а народжує сім'я дитину, що є відповідальність і батька, і матері є спільно це".