додому духовність 7 квітня православні та греко-католики відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня православні та греко-католики відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці

517

7 квітня православні та греко-католики всього світу відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. В основі свята – повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії благої вісті про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.

Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл і повідомив Їй благу вість про майбутнє народження сина, Спасителя світу. За переказами, в руках Архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення. Саме слово "благовіщення" говорить про благу вість, добру новину, що Марія з Назарету єдина, вибрана серед усіх жінок стати Божою Матір'ю. "Дух святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те й Святе, що народиться, буде Син Божий" – з такими словами звернувся Архангел Гавриїл до Діви Марії.

– Пресвята Богородиця сказала "Так". В часі Великого Посту Пркесвята Богородиця є великим прикладом для кожного з нас, щоб на голос Божий, який ми чуємо в різних моментах нашого життя ми могли сказати "Так", – пояснює настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі отець Василь Ліниця.


Одночасно Благовіщення це свято великої радості, бо довгоочікуваний прихід Месії сповняється, кажуть священики.

– Хай Пресвята Богородиця для нас завжди залишиться великим прикладом покори, любові, надії і вдіваги. Просімо і молімося до Пресвятої Богородиці про велику покору, щоб і вона нас навчила довіряти, любити і наслідувати великі чесноти, які вона посідала. Звідки вона брала ці чесноти? Всю цю свою любов вона черпала з молитви, черпала з вірності. Ми знаємо, що будучи маленькою дівчинкою, вона приводиться до храму, щоб освячуватмся молитися і вчитися. Тому кожна наша участь у молитві, кожна наша присутність у храмі на молитві це є момент нашого приготування, щоб ми могли з гідністю прийняти Божу волю, – каже отець Василь.

На Благовіщення церква послаблює Великодній піст. Існує давня прикмета: яка погода на Благовіщення – така й на Великдень. За народними повір'ями, саме на Благовіщення заборонялася будь-яка робота. Люди говорили, що у цей день навіть пташки гнізда не в'ють.