Професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних і обласних радах, тобто День місцевого самоврядування відзначають сьогодні в Україні. Завдання усіх цих людей – працювати на благо громади та вирішувати проблеми мешканців того чи іншого міста або села. Права та повноваження для цього вони мають, а от нестача фінансування нерідко стає головною причиною невиконання завдань. Кращих працівників органів місцевого самоврядування Тернопільщини сьогодні з нагоди професійного свята нагородили почесними грамотами.
Органи місцевого самоврядування на Тернопільщині – це 17 районних, 18 міських, 17 селищних та 580 сільських рад. На благо громади області працює майже 12 тисяч депутатів та дві тисячі муніципальних службовців – працівників виконкомів. Це чимало людей, і вони найбільше обізнані з проблемами громад. Саме за результатами їх роботи мешканці міст і маленьких сіл оцінюють всю владу, адже влада настільки ефективна, наскільки добре чи погано прибирають вулиці і вивозять сміття, ремонтують дороги і подають воду чи тепло.
Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Тому сьогодні дуже важливо, щоб кожен депутат, кожен представник, якого обрала громада, усвідомив всю важливість тої довіри, а це як довіра, так і відповідальність, з якою він повинен працювати на благо тої самої громади. Нас попереду чекає дуже багато реформ, це в податковому законодавстві, в бюджетному, і зараз дуже важлива участь місцевого самоврядування саме в цих процесах".
Успішність роботи органів місцевого самоврядування насамперед залежить від розуміння та співпраці з громадою, переконаний міський голова Теребовлі.
Сергій Поперечний, міський голова Теребовлі: "На мою думку, треба, щоб комунальні підприємства, працівники їх повірили в міського голову, а міський голова повірив в них, тоді буде співпраця, тоді буде все добре".
Працівники місцевого самоврядування мають чимало прав, проте можливостей та фінансів щороку стає менше, переконаний депутат Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. Тому у день професійного свята чимало сподівань покладають на допомогу та розуміння нового складу Верховної ради України.
Володимир Болєщук, депутат Тернопільської обласної ради: "Я думаю, що звернення сьогодні я як депутат і десь праціавники органів місцевого самоврядування до центральної влади, до нової Верховної ради, напевно, має полягати в тому, щоби місцеве самоврядування набуло реального змісту, тобто те, що написано у законі, самоврядувати, самим управляти на тій території, де громада обрала, а коли вони не мають за що самоврядувати, то це не самоврядування, а залежність від органів центральної влади".
Не завжди успішною була робота найвищого органу місцевого самоврядування Тернопільщини – обласної ради, підсумовує рік, що минає керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської облради. Проте, преконаний Ігор Дулеба, питання, які є справді важливими для громади, завжди вирішували на користь людей.
Ігор Дулеба, керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради: "Понад два роки обласна рада не має повноцінного складу депутатів, бо є майже 20 депутатів, які не заведені до ради. Але облрада, в тому складі, в якому зараз є, є працюючим органом, вона приймає рішення – господарські рішення, як найвищий представницький орган гостро реагує на будь-які політичні речі, і стоїть на сторожі в першу чергу тих громадян, які обрали їх депутатами до обласної ради".
З нагоди професійного свята кращих депутатів, голів райрад та заступників під час урочистостей в обласній філармонії нагородили почесними грамотами.