додому Новини Розмінування України може тривати десятки років: сьогодні Міжнародний день просвіти з питань...

Розмінування України може тривати десятки років: сьогодні Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

584

Україна — найбільш замінована країна світу станом на лютий 2024. Ще два роки тому ніхто не міг собі цього навіть уявити, але війна з Росією мала і такий наслідок. Від мін гинуть люди, тварини та екосистема. У матеріалі розповідаємо про Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки.

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки відзначають щороку 4 квітня. Українці мають звертати увагу на цей день, аби дізнаватися більше про види мін, небезпеку, яку вони становлять та як діяти у випадку, якщо побачив (-ла) міну.

Цей день було запроваджено ООН резолюцією від 8 грудня 2005 року. Метою дня є привернення уваги до питань мінної небезпеки, перешкоджання використання державами світу мін та покращення знань людства про вибухові пристрої.

Розмінування України може затягнутися на десятки років. А ворог обстрілює Україну боєприпасами, що можуть вибухати пізніше. Крім цього, ворожі диверсійні групи чи колаборанти можуть розкладати вибухонебезпечні предмети, тож якщо ти бачиш підозрілі предмети — не торкайтесь їх руками та викликайте саперів.

Рятувальники регулярно розповідають про небезпеку мін, демонструють макети боєприпасів. Варто ще раз переглянути навчальні відео та інформацію, аби під час війни мати достатню кількість знань про небезпеку, яка може виникнути.

За даними ООН, станом на січень 2024, унаслідок повномасштабної війни загинуло 10 378 цивільних та 19 632 — постраждали. Більшість — саме від вибухової зброї, мін та вибухонебезпечних предметів.