27 січня Україна вдруге відзначатиме Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту на державному рівні. Цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцімі. Напередодні 68-ї річниці цієї події у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї провели науково-краєзнавчу конференцію "Пекельні дні минулого життя". Пам'яті жертв Голокосту музейники присвятили і виставку.
"Шалом хаварім – привет, мир вам, друзья!"
Так нині вільно вітають одне одного євреї у всьому світі. І з жахом згадують про роки другої світової війни. Тоді, під час Голокосту, їх винищували мільйонами, розповідає голова Тернопільської обласної організації "Єврейська община" Ігор Банзерук. Каже, оговтатись не можуть і досі. Тоді померло стільки євреїв, скільки їх нині живе в Ізраїлі.
– Біля 12 мільйонів євреїв лишилося на планеті. 6 мільйонів зараз в Ізраїлі проживають, біля 6 млн в діаспорі. І ми щасливі, раді тому, що нарешті досягли тої чисельності в Ізраїлі, скільки жертв було під час Голокосту, – розказує голова Тернопільської обласної організації "Єврейська община" Ігор Банзерук.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, 27 січня, запроводила Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй. У світі його відзначають з 2006 року. В Україні на державному рівні почали лише торік. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцімі. "Пекельні дні минулого життя" обговорили напередодні річниці події на науково-практичній конференції у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Крім того, там діє виставка, присвячена пам'яті жертв Голокосту.