додому Новини 25 років тому не стало Квітки Цісик – американської співачки українського походження

25 років тому не стало Квітки Цісик – американської співачки українського походження

1118
25 років без Квітки. Голос, що підіймає тебе на крилах і возносить прямісінько до Бога. Так відчувати своє коріння могла тільки людина, якій на генетичному, інтуїтивному рівні та на рівнях тонких емоцій змогли передати любов до рідної землі. 29 березня 1998 року в Нью-Йорку, не доживши 5 днів до свого 45-річчя, не стало американської співачки з українським серцем Квітки Цісик.
Вона мріяла щось велике зробити для України, що колись її пісні почують в Україні і згадуватимуть американську українку, яка так любила землю свої предків…1983 року разом з матір’ю відвідала Україну — була у Львові й інших містах Західної України. Це був неафішований і перший (як і останній) раз, коли Квітка Цісик завітала до історичної батьківщини. На той час її пісні були заборонені в Україні.
Квітка в Америці записала 2 альбоми з українськими піснями, а про свою популярність в Україні дізналась тільки тоді, коли жити їй залишилось зовсім мало. Мріяла записати ще третій альбом із колисковими, приїхати із концертами в Україну, але не судилось.