додому Новини 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

932

Щороку в Україні, за інформацією Програми розвитку ООН (ПРООН), в результаті домашнього насильства гинуть 600 жінок. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець

Він нагадав, що 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його оголосила Генасамблея ООН у 1999 році. За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей. Статистика говорить, що у понад 80% це насильство чоловіків щодо жінок. Він підкреслив, що жінки у всьому світі зазнають фізичного, психологічного, економічного, сексуального насильства. І найчастіше боротьба з цим – це ходіння по колу, адже після умовного “примирення” з кривдником той у більшості випадків повертається до насильства. Важливо усвідомити — про проблему не треба мовчати!

Жертвам варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має понести покарання, – наголосив Лубінець. Він нагадав, що символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. “Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства, – зауважив омбудсмен.

У Тернополі на Театральному майдані в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» відбулася акція «Чуйність переможе насильство». Нагадаю, Рада Європи працює над посиленням допомоги жертвам сексуального насильства внаслідок війни в Україні.